Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Irnátok bevált muffin tészta...

Irnátok bevált muffin tészta recepteket? Annyi van az interneten tudom, de mind más. És nem tudom melyik a jó.

Figyelt kérdés

Elsö muffinom lesz,nem szeretném elrontani.Annyit olvastam már de mind más alapanyagokból készül.És nem tudom meylikre "hallgassak"!:S

Pudingosat és lekvárosat szeretnénk csinálni.


Köszönöm elöre is!


A.


2010. jún. 15. 06:48
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon finom és könnyü elkésziteni a család egyik kedvence:


Fahéjas muffin


24 dkg liszt

1 teáskanál sütöpor

1 cs. vanilias cukor

1/2 teáskanál só


8 dkg puha vaj (nem margarin)

10 dkg cukor

1 tojás

10 dkg tejföl (20%-os)

0,6 dl tej

fahéj izlés szerint (kb 1 tk)


A két csoport hozzávalót külön-külön jól összekeverni, utána gyorsan egybekeverni, de csak annyira, hogy nagyjából egységes legyen, NEM szabad kikeverni.


A muffinformába tölteni (12-es formára elég, 1-1 evökanálnyi kell egy mélyedésbe). A sütöt elömelegiteni 190 fokra, és 20-25 percig sütni.

Ha kész, meg lehet mártani olvasztott vajban és utána fahéjas cukorban, de anélkül is finom.


Sok sikert és jó étvágyat!

2010. jún. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!