Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Másnak is szokott hányingere...

Másnak is szokott hányingere lenni rögtön azután, h kínai kaját evett?

Figyelt kérdés
2012. febr. 22. 18:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem nincs ilyen problémám. Viszont anyukám a kurkumás (tudom, ez inkább indiai) szokott így lenni. Én meg a szezámmagolajjal. Lehet te is valamelyik fűszerre, szószra reagál így a szervezeted.
2012. febr. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Rólad lenne szó? Nem bírja a gyomrod az ilyen ízvilágot, azokat a fűszereket, ennyi csak szerintem. Úgy, ahogy valaki nem bírja az erőset stb stb. De nem, nem szokott.
2012. febr. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen, nekem szokott, de csak 1 biz. étteremben, ha máshova megyek, ezt még nem tapasztaltam, de az egyikben, ahol kb. 10x ehettem életemben, mindig volt.
2012. febr. 22. 18:43
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekem igen, néha közben is. :/

Régóta szeretem a kínait, de ez idő alatt sok minden kiderült számomra, mit, hogyan, milyen körülmények közt készítenek.

És hiába eszem viszonylag jó helyen, ha eszembe jut, az nem fokozza az étvágyat, az biztos! :)

2012. febr. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Utolsó: Légy szíves, meséld el, én is hallottam dolgokat, kíváncsi vagyok. :)
2012. febr. 22. 18:47
 6/14 anonim ***** válasza:

:O Miért, hogyan készítik az ételeket?


Csak egy bizonyos étteremben? Miért? Mások az ízek? Közben nincs is? Akkor abban az étteremben lehet a bibi, ha máshol nincs a kínaitól.

2012. febr. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
engem is érdekelne, mesélj !
2012. febr. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem, teljesen ugyanazok az ízek, de mégis csak abban az egyben figyeltem ezt meg. Persze az is lehet, h azért, mert máshol fél adagot eszem, innen meg hazahozunk mindig egy rendes adagot, és azt ált. gyorsan megeszem (mindig marad, mert már közben hányingerem lesz). "mindig": azért nem túl gyakran eszem kínait... 3x 1 évben :D
2012. febr. 22. 23:06
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Elmondok 2 esetet, ami nálam elégé kiverte a biztosítékot.

Az elsőt a saját szememmel láttam, egy üzletsoron volt kínai étterem, és az üzletek hátulja egyben volt, így át lehetett látni, én meg a szomszédban dolgoztam.


Meghozták a csirkemellet az étterembe. Ilyen normál lapos "zöldséges" rekeszbe, friss, nem fagyasztott, rendesen, ahogy kell. Kérdezi a pali, hova tegye. Azt mondja a kínai, csak oda a fal mellé.

- De kéne a rekesz.

-Akkor öntsd ki belőle a húst.

-De hova?

-Hát mondom, oda a fal mellé, a sarokba!!!

Frankón kiöntötték ömlesztve a csirkemellet a földre, beb@szták a sarokba, és kész. Ha kellett belőle, csak elvettek 1-2 darabot, és úgy főzték.

A legnagyobb poén az volt, hogy másnap reggel még ott volt a maradék, éjszakára se rakták el, másnap ugyanúgy főztek belőle.


A másik eset, ezt nem láttam, de nincs okom kételkedni, hogy a szakácsnak nem volt ideje, vagy kedve kimenni a wc-re, és belehugyozott a konyhai lefolyóba.


Végülis 1 napot lehet hogy kibír a cs.mell hűtés nélkül, és az étel szempontjából az is mindegy hol hugyozik a szakács, de úgy összességében ez a hozzáállás nekem nem fér össze az ételkészítéssel.

(főleg, ha néha a sarokba is hugyozik, ahol a húst tárolják...)


A nagyobb gond az az, hogy más kínai éttermekről is ilyeneket lehet hallani, hogy döbbenetesen trokhár, gusztustalan módon dolgoznak, a személyi higiéniát hírből sem ismerik, stb...


Az igazi gond az az, hogy ha egy magyar étterembe bemegy az ÁNTSZ, ha átlépi a küszöböt, azzal kezdi, hogy 50.000.

Ha olyan hűtőben találna csirkemellet, (lefedve!) ahol mondjuk sertéskaraj is van (legyen az is lefedve) csak azért mert egy hűtőben van, szintén egy 50.000-es bülti.

Ezekhez meg hozzájuk se mernek szólni, mert a tisztelt hatóságot beleaprítanák a szecsuáni csirkébe.

2012. febr. 23. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Bááá.d meg.:O Azt hiszem bármikor megyek ezentúl kínaiba mindig eszembe fog ez jutni! Ha ezek után megyek, persze! :D
2012. febr. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!