Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Hogyan kell az igazi angol...

Hogyan kell az igazi angol teát elkészíteni?

Figyelt kérdés
Amibe tejet szoktak rakni. Mi kell bele? Milyen teából van? Szeretném megkóstolni.
2009. júl. 5. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Testhezálló kérdés... Imádom az angol teát. A pickwick forgalmaz English tee-t, ami kifejezetten erre való. Fekete dobozos, és négyféle van benne.

De a lényeg: jó minőségű fekete tea + tejszín/tej. Az igazi kékvér angol cukor nélkül issza. :) Egyébként cukorral/mézzel lehet ízesíteni.

Arra azért figyelj oda, hogy a feketeteának olyan koffeintartalma van, mint a kávénak, és ugyanúgy felpörget. :)

2009. júl. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én ilyen dobozos english tea-t vettem,de szerintem jobb erre a célra a "füves" tea nem a filteres.intenzívebb ízt ad,meg úgy igazi angol :)
2009. júl. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ki fogom próbálni! :)
2009. júl. 5. 22:19
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy csészébe egy filtert szoktak tenni, amit nem hagynak benne állni, hanem kinyomkodják belőle a cuccot, kiszedik, és tejet raknak bele. Úgy fog kinézni, mint a tejes kávé. Szerintem pocsék íze van, de a kollégák nem tudnak élni nélküle (kint vagyok)
2009. júl. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
és ha jól tudom nem szokás bele citromot rakni... mivel az összesűrítené a tejet/tejszínt... meg elég pocsék íze van a citromlének és tejnek együtt a teában
2009. júl. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Twinings English breakfast vagy akármelyik(twinings) amire rá vanírva hogy készült indiában + 2 kiskanál cukor+izlés szerint magas zsírtartalmú tej/pohár. ha kancsóval csinálsz akkor is poharanként ízesítsd tejjel, úgy illik.
2009. nov. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

7 eve itt elek, minden nap ezt iszom, es angolok keszitik nekem..szoval szigoruan

PG tips tea (semmi izesites, semmi pucc) bogrebe bele a filter, ra a lobogo viz, bennehagy filter 1 percig, kinyomkod, kis tejcsi bele, es mehet.

En extra weak-en kell hogy kerjem, mert kulonben olyan erossegure csinaljak, hogy 3 napig nem alszom.

Nem isszak cukorral, fincsi magaban is.

Leginkabb custard cream teakeksszel szeretik fogyasztani az idosebbek.

remelem segitettem.

2010. máj. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!