Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Hol lehet Budapesten igazi,...

Hol lehet Budapesten igazi, cukormázas amerikai fánkot kapni? Az olyan tipikus "rendőr-fánkra" gondolok akár rózsaszín, akár csokis mázzal.

Figyelt kérdés

2012. aug. 15. 22:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Pl. több aluljáróban is.
2012. aug. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Olyan igazit még nem lehet,de hasonló próbálkozások már vannak a tescoban is.Mi Londonból szoktunk ilyent (Krispy Kreme) kapni,nahát az übereli az összes itthonit.
2012. aug. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a fánk az étkezésben elkövethető bűn csúcsa, zsíros tészta eszméletlen finom cukros lekvárral, csokival, pudinggal töltve és leöntve, na és a színei, mindegyik egy műalkotás... utoljára a dunkin donuts-ban ettem, aluljáróban, de az már megszűnt, úgyhogy szerintem nincs ilyen idehaza...
2012. aug. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, mennyire igazi, mert még nem kóstoltam az amerikait, de a tescoban és az auchanban is van olyasmi.
2012. aug. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
ááá Krispy Kreme :((((( Annyira imádom, de sajnos csak gyenge másolatokat lehet itt kapni :/
2012. aug. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

a Tescóban valóban vannak ilyen színes mázas karikafánkok, nem is drágák, négy darabos csomag - tejcsokis, gehércsokis, étcsokis és egy rózsaszínű cukormázas van benne - kerül 320 Ft-ba, olcsóbb de főleg finomabb mint az aluljárós fánkok, azok nagyon olajosak, és ízre se az igaziak, de persze a Dunkin Donuts Boston Krémes fánkját semmi nem űbereli az itthon kaphatóak közül, azt imádtam! igazán nagy kár, hogy kivonultak a magyar piacról, mi rengeteget vásároltunk ott (bár az is igaz, hogy kb egyheti szénhidrátszükségletét simán fedezte az ember 2-3 fánkocskával, szal nem is tudom... lehet nem is olyan nagy baj, hogy megszűntették a forgalmazást itt nálunk?;)


ami az otthon készíthető mázat illeti, az előttem szólók elmondták a lényeget, egyáltalán nem nehéz házilag előállítani, csak leírva tűnik macerásnak, amúgy pofonegyszerű - de persze fontos a fílinghez az is, hogy a fánk, amire rakjuk, sütőben süljön, ne pedig hagyományos magyar módon, olajban!

2013. dec. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ja, a lényeget sikerült lehagynom végül:


a Miele Főzőiskolának van egy tök jó how-to videója a cukorbevonat készítéséről (persze lehet egyszerűsíteni, a márványlapos temperálás pl. nyugodtan elhagyható otthoni körülmények közt, én simán csak kavargatva szoktam hűteni, és úgy is tökéletes lesz a máz mindig)... szóval, itt megnézheti, akit érdekel, hogyan csinálják ezt a profik:


[link]

2013. dec. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!