Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mi a különbség a kroaszon és...

Alaque kérdése:

Mi a különbség a kroaszon és a hasé között?

Figyelt kérdés
Eddig azt hittem, hogy a kettő közti különbség, hogy a hasé sós, a kroaszon édes. Azonban nemrégiben nyílt a környéken egy pékség, ahol csokis, sajtos és virslis kroaszont kapni, hasét viszont nem. Most akkor hogy van ez, kérem?

2012. aug. 21. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem csak a hajtogatás módja. Bármelyik lehet sós is és édes is, viszont a croissant kifli alakúra van hajtva, a hasé pedig inkább téglalap alakú.

Legalábbis én így gondolom, de nem vagy sem pék, sem cukrász...

2012. aug. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az hogy az egyiket nem tudod helyesen leírni.:P Bocs de nem tudtam kihagyni.;)
2012. aug. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 mustafa33 ***** válasza:

Most mitől hasé egy tészta? Vagy ez a szó a magyar használatban olyan marhaság mint például a kafetéria? ami mindenhol a világon kis kávéházat, kávézót jelent, csak Magyarországon étkezési hozzájárulást (hogy miért?).

A hasé is mindenhol ahol eszik (Ausztria, Németország, csehország, franciaország....) egy francia eredetű étel - hachée, ami egy kásaszerű, nagyon finomra vagdalt /vagy darált) hús amit hagymás zsíron megdinsztelnek. A németek főleg szarvacskával eszik (könyökcsőtészta), a csehek kenyérel, az olaszok és franciák töltik tésztába is. Gondolom, ide is úgy került, tésztában, aztán ergy nagyokos azt hitte a tészta a hasé nem a töltelék.

2012. aug. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 mustafa33 ***** válasza:
Szóval úgy járt mint a tót a csokoládéval. A papírt megette, ami benne volt eldobta.
2012. aug. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ertem, koszonom! Szoval a "hase, mint a kroaszon rokona" hulyeseg. Koszonom :)


Egyebkent ha a "hachée"-t "hasé"-nak irjuk (tekintve, hogy ugy ejtjuk), nem ertem, a "croissant"-t miert ne irhatnank "kroaszon"-nak (tekintve, hogy ugy ejtjuk).

2012. aug. 21. 23:32
 6/6 mustafa33 ***** válasza:
A kroaszonról mindig az a vicc jutt eszembe amit valamelyik standuppos mondott (vagy igazi régi humorista, már nem tudom) még akkor amikor divatba jött nálunk a francia kifli, hogy : (a buszon) - asszonyom egy kroaszon van az ülése alatt. erre a nő rémülten felugrott az ülésre, hogy -te atyaúristen.
2012. aug. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!