Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Ötletek hogyan tudnék fogyaszt...

Ötletek hogyan tudnék fogyasztható szusi-rizst készíteni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt főzési időre, mennyiségre stb. Párszor már csináltam, de most elvesztettem a receptet, ami idáig bevált. Rákerestem a neten, de ahány oldal, annyi variáció. Most megint készítettem, de borzasztó lett. Azt se találtam el, hogy mennyi rizsecet kell bele. Arra emlékszem, hogy a recept szerint külön kell összekeverni vízzel, cukorral meg sóval, és utána összekeverni a kész rizzsel. Próbálkoztam, de a szusi sajna katasztrofális lett.
2009. aug. 24. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:

szia,

én ha nincs rizsfőzőm és tűzhelyen kell csinálnom akkor keresek egy nagyobb féle edényt (fedővel) meg egy kisebbet, ami belefér. a kicsibe teszek X rizst(kerekszeműt) 2X vizet. ha ráérsz akkor hagyd őket egy kicsit ázni) bele a nagyba, rakj bele vizet, de ne túl sokat, mert akkor belemegy a kisebbe, ha kevés akkor meg elég fura szag lesz.. fél óráig max lángon és kész.

szusinak akkor jó készíteni ha már kicsit ki van hűlve..

ezeket keverd össze simára, majd a rizshez: 0,5 ek cukor, 1tk só, 1ek ecet

sok sikert. ha kész én is kérek! :)

2009. aug. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, és ezt a cukrot, sót meg ecetet mennyi rizshez gondoltad? Mert nem mindegy, hogy fél kilóhoz adok ennyit, vagy egy kilóhoz.
2009. aug. 25. 10:50
 3/3 anonim ***** válasza:

3 pohárnyihoz (kb 2dl-sben), ha megfő akkor kb duplaennyi lesz.

de én úgy szoktam,hogy folyamatosan öntöm hozzá, így nem lesz benne több a kívántnál. ha kevesebb, azon meg könnyen lehet segíteni.

vagy próbáld ki szezámolajjal is. úgy is nagyon jó. :)

2009. aug. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!