Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Hol lehet kínai sót (Na-glutam...

Dina0825 kérdése:

Hol lehet kínai sót (Na-glutamát vagy E621) venni?

Figyelt kérdés

Már sok helyen megnéztem és nem találtam sehol, de ki szeretném próbálni.

Ha valaki tudja, írjon.



2013. márc. 29. 20:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a Rákóczi téri csarnok mellett lévő kínai élelmiszerboltban szoktam venni , de a Vámház körúton is van a keleti élelmiszer-boltban .
2013. márc. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod, de én sajnos csak Pécs közelében tudok gondolkodni. :)
2013. márc. 29. 20:32
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Az nem egy fűszer .. minden normális ember probál minél kevesebbet enni belöle, hamár minden készkajában benne van. Az egyik legveszélyesebb adalékszer.

[link]

[link]

2013. márc. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Nos , előzőnek : akkor kérlek ne edd meg az érett ( és nem érlelt ) paradicsomot , tengeri algát sem , mert azok nátriumglutamát tartalma is magas , sőt az anyatejben is igen magas a koncentrációja .

De kérdésedre válaszolva : akkor marad a webáruház :

[link]

[link]

2013. márc. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

ÁzsiaBT én innen veszem.


Egyébként tudományosan nem bizonyított a negatív hatása, az ilyen belinkelt áltudományos hülyeségeknek meg nem kell hinni, emellett nem a csipetnyi ételízesítő kihagyásával kéne kezdeni az emberek megtérítését, mert ugye itt nem glutamátfüggő illetőről van szó azt hiszem :)


Kellemes húsvétot mindenkinek!

2013. márc. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek aki válaszolt.

csak annyi, hogy szerintem aki ilyet akar venni hogy valamit készítsen belőle, az nem nagyon eszik kész kaját.

2013. márc. 31. 10:18
 7/10 anonim ***** válasza:

Neten webáruházakból tudsz rendelni!


Pl: Ázsia Bt, stb...

2013. ápr. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
9%

4-es!


Érett paradicsomban nátrium glutamát? Valamit te nagyon félre nézhettél! Nátrium van benne, nem egy a kettő!


Anyatejben viszont megtalálható SAJNOS a nátrium glutamát, ha az anyuka sok nasit, csokit stb. eszik, mert ezzel van tele minden félkész és kész termék! (Én nem eszek félkész és kész terméket!)


Jó étvágyat ehhez az adalékanyaghoz! Engem ne hívj meg ebédre! Köszi! És nem kell mindent elhinni! Én azért nem eszek! ;)


Sót gyógyszertárban kell venni (Magyarországon már nem tudsz, csak, ha feliratsz orvossal)! Milyen érdekes ez is...

2013. máj. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves Első! Hol van pontosan ez az üzlet,a csarnok melyik oldalán? Mennyiért veszed?


Plusz azoktól kérdezném,akik szoktak ezzel főzni,hogy kb.milyen mennyiségben használjátok és mihez?


Írjatok minden infót,ami ezzel kapcsolatban eszetekbe jut!


Nagyon szépen köszönöm előre is!

2014. nov. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Almandin válasza:
100%
Nyolcas! A négyesnek van igaza. A nátrium-glutamát a természeteben is előfordul, az érett paradicsomban is. Az anyatejbe is természetes módon kerül. [link]
2017. okt. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!