Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A Szamos Marcipán szaloncukor...

A Szamos Marcipán szaloncukor vagy a Milka szaloncukor a legfinomabb? Ajándékba adnám de nem ettem még egyikből sem.

Figyelt kérdés
Lehet nyugodtan ízt is írni.

2013. nov. 13. 09:10
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Én is szaloncukrot fogok ajándékozni egy külföldi ismerősömnek. A Szamos Marcipánnak meg a Stühmernek is van ilyen kis kerek díszdobozos válogatása, az előbbiben 18 db (6 fajta) szaloncukor van és 900 Ft volt, a Stühmeresben meg azt hiszem 16 szem van és mind különböző, 1100 Ft. Szerintem ajándékba ezek elég jók, mert több íz van egy csomagolásban és minőségiek.

Még a héten kimegyek a piacra ahol árulnak házi készítésűt, még abból is veszek 1-1 szemet letesztelni, és ami jónak tűnik, abból még veszek utána többet is, mert összesen 1 kg-ig akarom megtölteni a karácsonyi ajándékdobozt. Nálunk itt Kecskeméten szerencsére van egy Stühmer márkabolt és ott lehet venni kimérős szaloncukrot, igaz nagyon drága: 5000 Ft/kg, kb. 60 Ft-ra jön ki egy szem szaloncukor. Még a fenti díszdobozoson kívül vettem 8-10 szemet a mákosból és az epresből. A mákos is nagyon fini, meg talán az epres az ami a dobogós, mert fehér csokis és rózsaszínű a belseje. De más fajtákból is vettem 1-1 szemet kóstolóba, igazán mindegyik elég jó. A Szamosból sajnos nem tudom lehet-e kimérve kapni vhol, és is csak google képen meg cikken keresztül informálódtam róla, de úgy vélem hogy az is jó lehet. :)


Ja és még fontos: Ha külföldinek küldöd ajándékba. Magyarország szaloncukor terén egyeduralkodó a világon, csak nálunk gyártanak és tesznek a fára szaloncukrot. Ezért ha külföldinek küldöd, küldj mellé szaloncukor akasztót is! :)) Mert ahol nem árulnak ilyesmit, ott akasztót se árulnak. És amikor mondod neki, h ezt a nasit fel kell tenni a fűra, nem fogja érteni, h hogy gondoltad, esetleg szúrja rá a tűlevélre? :D

Nem biztos h lesz kedve cérnából akasztókat gyártani, ezért mellékelj hozzá kampót is.

2013. dec. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Köszi a beszámolót, azóta már megkapta, de mivel édesszájú, már be is kebelezte:))) Szóval nem szükséges az akasztó...de ha időben eszembe juttatod, szerintem akkor se kellett volna:DD
2013. dec. 4. 13:57
 23/23 anonim ***** válasza:

Látod elég lett volna ha csak dec. közepétől postázod, h karácsonyig kihúzza. :))

("Bon-bon! Nyam-nyam!")

2013. dec. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!