Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Angliában milyen márkákat...

Angliában milyen márkákat érdemes használni, alapanyag vásárlásnál mit kell figyelembe venni?

Figyelt kérdés

Kiköltöztem Angliába és itt azért sokkal másabb alapanyagok vannak. a mosószer, pipere márkák itt milyen néven futnak? otthon Jar, itt Fairy, az otthoni Baba termékcsalád itt Vaselin.

A tejfölből milyet kell venni? ami natúr ízű, nem édesített. tejszín milyen néven van? amit a fordító program kidob, sokszor hasztalan. tejnél is mi az, ami a legjobban hasonlít az otthonira? minden érdekel! fűszerek, alapanyagok, ahogy azokat itt megtalálom. fura, hogy szinte mindent "ízesítenek" (pl: sós vaj, natúr vaj...)lisztből milyet vegyek, ha sima habarásra akarom használni? minden ötlet jól jön! köszönöm.


2014. jan. 11. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jók a kinti dolgok, de azon tedd túl magad, hgoy az otthonit keresed! Nem fog menni és egy csomó finomságról lemaradsz.

Általában az ár-érték arányt figyeltem. Például az Asda saját márkás termékei nagyon jók és olcsók is. Tejből én általában a zöld kupakost vettem, szerintem finom. Tojást mindig az Icelandben, mert ott a legolcsóbb és a minősége is jó. (Innen érdemes pizzát, kenyeret, fagyasztott zöldséget is venni.)

Ha a "magyarabb" fűszereket keresed, azt a spéci lengyel és magyar boltokban találhatsz, de számíthatsz rá, hogy drága.

Az 1 fontos boltban is érdemes körülnézni, nagyon angy a választék és jó dolgok vannak, kezdve a tisztítószertől az élelmiszerig.

Tényleg kísérletezni kell és elfogadni, hogy ez egy másik ország! Nem biztos, hogy az a jó, amit otthon is lehet kapni, sőt...

2014. jan. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Zöldség/gyümölcsöt is vagy az Asdában, vagy a TESCO-ban, illetve vannak az utcán ezek a zöldségesek, ott általában az a rendszer működik, hogy mindenből egy tálnyi pl. 1 font.
2014. jan. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Maximálisan osztom az első válaszadó véleményét! Ne ragaszkodj mereven az otthon megszokott termékekhez, próbálj ki újakat, hidd el, az esetek 75-80%-ban jobb minőségű termékekkel találkozhatsz itt, mint otthon.
2014. jan. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem mostanában voltam kint és nem sok időre, de hátha tudok hasznosat írni.


× Tejszín infó: [link]

× Tejfölt szerintem inkább magyar/lengyel boltokban nézz. Ami sour cream néven fut az köszönőviszonyban sincs a tejfölünkkel (egyszer használtam felesbe double creammel, bakonyi csirkéhez, ehető lett)

× Lisztnél arra figyelj, hogy nagyon menő a self-rising flour, amibe sütőport is kevernek. Amúgy habaráshoz plain flour kell neked.

× Tisztítószerből nekünk a LIDL-ben beszerezhető W5 jött be (a Fairy nagyon nem), az általános tisztítószert és a mosogatószert próbáltuk.

× Tusfürdők közül a Radoxot szerettem (nem a legolcsóbb, de megérdemlem).


Tényleg jobb lenne, ha nem ragaszkodnál ilyen görcsösen az itthoni dolgokhoz. Barátnőm anno, amikor kint voltunk 2 hónap alatt kibukott a "de ez nem olyan, mint otthon :(" mentalitásával.

2014. jan. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Asda saját márkás termékei nagyon jók! Egy idő után meg lehet szokni az angol tejfölt is. Tejből a kék kupakosat vesszük , magas zsír tartalmú.

Mosószer : persil , öblítő Lenor, mosogatószer : persil - en ezeket használom.

Inkább konkrét dolgot kérdezz hogy azt hol éri meg megvenni :-)

2014. jan. 12. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon jókat kaptam... és akkor most már jöhet az is, hogy mit, hol éri megvenni ? :D Nem ragaszkodok annyira az otthoni dolgokhoz, csak nem szeretném, ha a paprikás csirkémhez édes tejfölt kevernék vagy az édes sütimbe sós vaj kerülne, mert akkor tuti, hogy ínyencség születne :D amit megtapasztaltam, hogy a porpaprika az otthoni a tuti! búzadarát hol érdemes venni? az milyen tulajdonságokkal bír? tejbegrízhez és grízgaluskához kellene
2014. jan. 14. 16:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia, nem tudom Neked mennyire fontos az állatvédelem, de a superdrug termékeit nem tesztelik állatokon. Én a minőséggel és az árral is elégedett vagyok. Bár sajnos árulnak olyan készítményeket is, amiket pedig tesztelnek (Loeral, Procter&Gamble termékek stb.Ha jól tudom a Jart pont ők gyártják... ) ezáltal sajnos nem teljes mértékben tudok eleget tenni a "cruelty free" vásárlásnak, de talán ez is számít valamit...Én egyébként a lengyel boltban szereznem be a lisztet, mert az itteniekből valahogy nem sikerült még számomra finom süteményt kreálnom. Meg a lengyel boltban sok mindent lehet találni, ami emlékeztet a hazai ízekre :) Tejtermékekben nem tudok segíteni, mert nem fogyasztok, ne haragudj.
2014. jan. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!