Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mik azok a magyar kaják,...

Mik azok a magyar kaják, amiket úgy általánosságban véve nagyon szeretnek a külföldiek? Mik azok, amit nem és ugyan ez fordítva, azaz mi mit nem eszünk meg nagyon sokszor és mit szeretünk nagyon?

Figyelt kérdés

#ital #étel #ízlès #magyar kaják #Külföldi kaják #Unkdor
2014. ápr. 22. 16:57
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Vagy pl. egy Holland mit eszik?
2014. ápr. 22. 17:03
 2/17 bumbi02 ***** válasza:
92%

Amit nagyon szeretnek, az a somlói galuska..Legalábbis Salzburgban vitték mint a cukrot, nem győzött a cukrászunk eleget csinálni, de kifejezetten szeretik az osztrákok-németek a magyar pörköltet, gulyáslevest (persze ez félig meddig náluk is "nemzeti" étel)..


Az hogy miket nem szeretnek, azt nehezebb behatárolni, sokan ódzkodnak a pacaltól, - jómagam magyarként nem is szeretem -..


Amitől összeségében sok magyar ódzkodik, és nem eszi meg, azok az igazi sajtok. Mert ugye otthon mi nekünk a sajt? Trappista. Külföldön, főleg franciáknál, de már az osztrákoknál,németeknél is a sajt előétel és desszert is lehet. Ezt trappista jellegű sajttal nehéz elképzelni, de azokkal a nemespenészes, érlelt sajtokkal, már könnyebb. Hozzáteszem, hogy én a közelében se szeretek lenni egy-egy osztrák hegyi sajtnak, mikor kicsomagolják, olyan büdös számomra, nem hogy a számba vegyem, de másnak az illat, és finomság, desszert. (nem beszélve arról a szicíliai sajtról, ami attól lesz lágy hogy egy bizonyos légy lárvái rágja szét belülről, és mikor szeled a sajtot, még ugrálnak ki belőle a lárvák)...



A kérdésről szerintem órák hosszat lehetne írni, nekem csak az első kettő pozitív, és negatív válaszom az ami itt szerepel...: )

2014. ápr. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyugat-Európában halat is sokkal többet és változatosabb módokon esznek mint nálunk.
2014. ápr. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 bumbi02 ***** válasza:
84%

Persze, mivel a magyar - átlag éttermek - beszűkültek a fogas, hekk, ponty hármasra, ezen kívűl ritka, hogy szerepel más az éttermekben, persze pénz sincs nagyon másra.


Külföldön a lazac, a pisztráng, a tengeri sügér, tengeri keszeg sokkal elterjedtebb otthoni fogyasztásban is, és éttermekben is. Ez inkább gazdasági helyzettel magyarázható,mintsem azzal, hogy mi magyarok nem ennénk már valami ízes halat is, a pangasius helyett.

2014. ápr. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. ápr. 22. 20:04
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább a desszertjeinket tudom, hogy szeretik, pl. somlói galuska, aranygaluska, a magyar-módra készített palacsinta, dobos torta, kürtőskalács, stb.


De például az osztrákok tudtommal szeretik a gulyáslevest meg a lecsót is.


Ellenben pl. a holland ismerőseimnek furcsa volt a magyar fűszerezés, mikor itt voltak, meg a sok paprika és hagyma mindenben.


A túró rudit nem voltak hajlandóak megkóstolni, szóval nem tudom, mit szóltak volna hozzá. :D

2014. ápr. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Az a sajtos dolog nagyon érdekes pfeh...Van gusztusuk azoknak az embereknek...
2014. ápr. 22. 20:12
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom,de én sem vagyok valami nagy magyar kaják terén,bát lehet hogy a korom miatt,de az ilyen lecsó,csülök meg ilyenek,én se vagyok nagyon oda,meg a sok hagyma:P Bár lehet,ez idővel változni fog...
2014. ápr. 22. 22:06
 9/17 A kérdező kommentje:
*hát (bocsi,elírtam)
2014. ápr. 22. 22:07
 10/17 bumbi02 ***** válasza:
100%
Van gusztusuk..Sokan ugyanezt mondhatnák ránk.. Levágjuk a disznót, ledaráljuk, majd a saját belébe visszatömjük, és megesszük nyersen (csak füstölve). Ez mind csak annak a kérdése, hogy mihez szokott az ember: ) Ízlések és pofonok: )
2014. ápr. 23. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!