Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Milyen tipikus magyar édessége...

Milyen tipikus magyar édességet vennétek egy német gyereknek?

Figyelt kérdés

Cserediák, idén ő jött, jövőre én megyek Németországba. Hozott német csokoládékat, teasüteményt, Maultaschent, cukrot stb. Szeretném megtervezni, hogy mit veszek neki, tudnátok magyar, boltban kapható édességeket ajánlani? Gondoltam ilyenekre:

Túró Rudi, Boci csoki, Tibi csoki, Negró, Pilóta keksz, Pilóta karika, Győri édes... Természetesen nem mindet kapná meg, csak válogatnék. Köszi előre is! :)


2014. máj. 29. 18:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
Ezek jók. Cojek nyalóka,Zizi,Medvecukor,Albert keksz,
2014. máj. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
34%
Túró rudi jó ötlet bár az biztos náluk is van. :D Vigyél neki töltött káposztát jó kis magyaros ételt. :D Meg magyar házi kolbászt ne csal édességet. Mi leginkább ezekről vagyunk híresek na meg a jó kis magyar házipálinka. Bár nem tudom hány éves de 16 éves kortól már fogyasztható. :D Vigyél még neki lekvárt. :D Szalonna, töpörtyű. :D
2014. máj. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jókra gondoltál. Én figyelmedbe ajánlanám a Mese kekszet, mézes és nagyon finom.
2014. máj. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
kojak nyalóka, sport szelet (a klasszikus fajta), balaton, téli fagyi, dianás cukor
2014. máj. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
52%

Túró rudit NE, mert a legtöbb németnek abszolút nem ízlik!!!


Ugyanez érvényes a zsíros, nehéz, "magyaros" ételekre, ezeket sem eszik meg.

2014. máj. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Főtt ételt nem viszek, nem kockáztatok, hogy megromlik vagy kiömlik. Húst meg nem eszik a fiú, mert vegetáriánus. 15 éves lesz, mikor megyek, szóval alkoholos italt sem szeretnék vinni. :)

2014. máj. 29. 18:17
 7/23 anonim válasza:
100%

Rubik-kocka? 15 éves fiúnak én vinnék :)

Én is voltam cserediák, már nem emlékszem sok részletre, de anyukának pirospaprikát, piros aranyat 100%, hogy csomagoltunk többen is.

2014. máj. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
100%
Most nézem édességet kérdeztél :D Ennek ellenére fiúnak szerintem jó ötlet :)
2014. máj. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Hát, nekem mindegy :) Bármi jöhet, nemcsak édesség. Csak ne főtt étel vagy sütemény, mert azt nem fogom tudni elvinni :) A Piros Arany jó ötlet :)
2014. máj. 29. 18:35
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
grillázs, selyemcukorka?
2014. máj. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!