Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Milyen tipikus magyar édessége...

Milyen tipikus magyar édességet vennétek egy német gyereknek?

Figyelt kérdés

Cserediák, idén ő jött, jövőre én megyek Németországba. Hozott német csokoládékat, teasüteményt, Maultaschent, cukrot stb. Szeretném megtervezni, hogy mit veszek neki, tudnátok magyar, boltban kapható édességeket ajánlani? Gondoltam ilyenekre:

Túró Rudi, Boci csoki, Tibi csoki, Negró, Pilóta keksz, Pilóta karika, Győri édes... Természetesen nem mindet kapná meg, csak válogatnék. Köszi előre is! :)


2014. máj. 29. 18:01
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
22%
Vizes-cukros kenyér. Olyat még biztosan nem evett :D.
2014. máj. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
81%
Mézes puszedli, Mese keksz, Melódia szelet, Konyakosmeggy, Negró,
2014. máj. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
93%
Piskóta tallér, balaton szelet, cerbona müzli, vanilliás karika, piros mogyorós
2014. máj. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
95%

A Túró Rudi is romlandó.


Duna kavics, francia drazsé, Duci Puff (puffasztott kukorica), vannak jobb csokik is mint a boci (stühmer -melódia, százszorszép desszert, de akár táblás is van), Szamos marcipán, esetleg konyakos meggy, Melba/Párizsi kocka.

2014. máj. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
80%

Tibi csoki, Győri édes már nem magyar, ahogy a Balaton szelet sem, pl. Román, v szlovák, mindegy, külföldi az anyavállalat.


Túró rudi - na és, ha nem ízlik? Megeszed te.

2014. máj. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia. En is voltam hasonlo helyzetben, en az USAban voltam egy csaladnal egy evig, ott is volt egy velemkoru lany.

Ajandekba csak nehany tipikus magyar edesseget tudtam vinni, hiszen ott mar gyakorlatilag minden van, sot.:)

Viszont amig kint voltam, sok etelt elkeszitettunk egyutt, ezt az egesz csalad elvezte. Megsutottuk a magyar almas pitet, magyar vekony palacsintat, igazi somloit, beiglit, gyumolcskremlevest stb. Nagyon teszett nekik, de csodalkoztak, hogy mi nem porbol sutunk vagy keszetel alapbol fozunk. Ott minden instant.:)

2014. máj. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
46%

Boltban megvásárolható kész dolgokkal, ne traktáld szerintem, főleg ne tejcsokoládéval ne - Németország tele van vele.Vegyél/vigyél neki dobos tortát, zserbót, rigó jancsit, eszterházy tortát.

A krumplicukor, a zizi meg a dianás cukor eléggé megosztó.Szerintem szörnyűek.

Italnak tokaji aszút vinnék és mézes pálinkát.

2014. máj. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy a tortának nagyon jót tenne egy egynapos út nyáron, ráadásul azt azonnal meg kellene enni. Nem jó ötlet, azt inkább akkor kellett volna kipróbálni amikor itt volt a gyerek.
2014. máj. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
A "külföldi" Tibi, Boci helyett én mostanában Stühmer édességeket szoktam ajándékozni. A Tescoban mindig vannak, nagyon finom pl. a Szilvás betyár, az csokis aszalt szilva, de a táblás csokik is finomak, és vannak egész kicsi táblák is, lehet többféle kisebbet vinni. Ez azt hiszem, egri cég, vagy vhonnan Eger környékéről való.
2014. máj. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Vigyél Százszorszép bonbont, Szamos marcipánt, ezek kiváló magyar termékek, nem kell sokféle, inkább jóféle.
2014. máj. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!