Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A töltött káposzta tényleg...

A töltött káposzta tényleg proli ételnek számít?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm mondta, amikor meséltem neki, hogy hétvégén töltött káposztát főztünk itthon, hogy szerinte nincs baj magával az étellel, de a vendégeinek ő sose tálalna fel ilyen proli ételt. Szerinte túl egyszerű, és nem lehet elegánsan feltálalni. A mákos tésztáról is hasonló véleménye volt, de azzal egyetértek.
2014. júl. 11. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Az ismerősöd egy sznob finoman szólva. [link] döntsd el, hogy lehet e elegánsan tálalni. :D
2014. júl. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Az ismerősöd sznob.

Kevesen szeretik a "különleges" ételeket.

A töltött káposztát általában mindenki szereti.

De azt is lehet "elegánsan" feltálalni. Csak elő kell venni nagyanyáink receptjét!

Egy első osztályú étteremben ettünk töltött káposztát. A tetején kisütött karaj és szalonna beirdalva, és tejföllel leöntve.

Igaz, hogy nem fogyókúrás étel.

2014. júl. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
és akkor mi van, ha proli? kit érdekel? csak az a fontos, hogy finom legyen és mindenkinek jusson bőven!!!
2014. júl. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Ismerősöd egy balfék, feltehetően főzni sem tud. Mennyei töltött káposztákat nem az ilyen fajták találták ki. A mákos tésztáról vallott véleményetek téves, szerintem. Egyébként sem lehet proli és nem proli kategóriákba sorolni az ételeket, hanem profi és nem profi (legfeljebb), de ahhoz, hogy valaki profi módon tudjon bármit elkészíteni nemcsak tudás, de művészet (szakácsművészet) is kell.
2014. júl. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Prolinak nem mondanám (tudod, az inkább a mirelit pizza, hiába finom néha:), de mi sem eszünk ilyesmit még hétköznapokon sem.


Az ismerősöd erősen fogalmazott, arra akart célozni, hogy náluk eltérőek az étkezési szokások. Ha belegondolsz, minden családban eltérőek. Ez nem kritika vagy rosszallás, egyszerűen mindenkinek furcsa az, ami más. Aki a töltött káposztás vendégségeket szereti, az pislogna kettőt ha bazsalikomos paradicsomlevest tolnának elé ricottagombócokkal benne, aki meg az utóbbit fogyasztja szerda esténként, az a töltött káposztára pislog bután.

2014. júl. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
Nekem is van olyan ismerősöm, akinek "gáz" egy zserbó, egy mézes krémes, az igazi desszert manapság a sajttorta, a macaron meg az ilyesmik. Ezek a trendik ugyebár :( Hánynom kell az ilyen emberektől.
2014. júl. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
Egy kaja hogy lehet proli? Az ismerősöd jó nagy sznob lehet, ha hozzá vendégek mennek, akkor csak wellington bélszínt csinál vagy mi?
2014. júl. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Úúú egy igazi jó kis házizserbó...
2014. júl. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

Én imádom a töltött káposztát. Rajongok érte.

Elég jól tudok főzni, de ezt és a húslevest sem tudom úgy megcsinálni, hogy az általam elvárt ízű legyen. Nem értem miért :(


Túl egyszerű? Azért elég időigényes megcsinálni.

Lehet hogy ő olyan salátát ad a vendégeinek, amiben van 35 féle drága alapanyag, és 5 perc alatt összekeveri és kész. :(


Milyen már, hogy azért nincs az asztalra téve töltött káposzta, mert valaki szerint proli étel... Hová lehet még süllyedni.


Tálalás: kreativitás kell hozzá. Láttam már olyat, hogy paradicsomszószból és tejfölből festettek a tányérra, és úgy tálalták a töltött káposztát. Remélem ezt meg tudja csinálni az ismerősöd, és így nyilatkozta azt hogy proli étel.

2014. júl. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem proli étel, a magyar specialitások közé tartozik. Sajnos mostanában divat a nem tetsző dolgokat proli jelzővel illetni. Szerintem sokan nem is tudják, igazából mit jelentett az alapszó, amiből rövidült, szóval ne törődj vele. Kicsit magát minősíti, aki mondta.
2014. júl. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!