Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mi az egyik görög süti, a...

Mi az egyik görög süti, a halva receptje?

Figyelt kérdés
2007. okt. 20. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Hozzávalók:

25 dkg búzadara

1 vizespohár (200 ml) olívaolaj

1 csésze tört vagy apróra vágott dió

Szirup

4 pohár viz

2 pohár cukor

1 darabka fahéj


Elkészítés:


Szirup

4 pohár vizet összefőzünk 2 pohár cukorral és egy darabka fahéjjal. Pár percig főzzük, amíg összeáll majd hagyjuk kihülni.


Elkészítés:

1. Az olajat felhevítjük egy lábosban majd lassan lassan hozzáöntjük kevergetve a darát.

2. Mikor kicsit megbarnult, óvatosan hozzáöntjük a szirupot (vigyázat szökik!!) és tovább kavarjuk nehogy odakapjon.

3. Mikor már kezd sűrűsödni hozzátesszük a diót és még annyi ideig kavarjuk amíg jól elválik a lábos szélétől.

4. Magas torta vagy kuglófformába öntjük, ráteszünk egy tányért, rögtön megfordítjuk és hagyjuk így kihűlni. Mikor kihűlt, levesszük róla a formát és a tányérban tálalható a szépen megkeményedett házi halva.


Tanácsok:

A masszába dión kívül mazsolát is lehet tenni, majd a végén tálaláskor szezámmaggal megszórni.


[link]

2007. okt. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

15 dkg cukrot oldj fel 3 dl forrásban lévő vízben, s kis lángon tartsd melegen. Közben olvassz fel egy másik edényben 10 dkg vajat, adj hozzá 12 dkg búzadarát és 10-15 percig kis lángon kevergesd. Majd állandó keverés mellett öntsd hozzá a forró szirupot. Bele keverhetsz bármilyen csonthéjast, szárított gyümölcsöt, kompótot is. Én személy szerint apróra vágott narancsot szoktam bele tenni.


Jó étvágyat kispajtások! :-)


Legjobb tudomásom szerint ez az édesség indiai, én krisnásoktól tanultam a receptet.

2008. jan. 11. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
90%
Görögként elvárnák tőlem hogy aztmondjam igen is Görög ez a süti, de igazából nem lehet tudni, örömmel fogyasztják Görögorszától a közelkeleten át egészen Indiáig. De igazából India a legkevésbé valószínű eredete! Akárcsak a Baklavát, a lukumit, a Gyrost, a suvlakit(törökül saslik) és egy csomó mást ugyan úgy megtaláljuk Görögbe mind bármelyik Arab államban, hogy honnan származnak azt én is nagyon szeretném tudni!
2009. jan. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
8%

a halva nagyon gagyi nekem már a nevétől hányingerem van

én nembírnám mégegyszer megenni

macskáknak adtuk azok is elvitték valahova de nemhiszem hogy megették mert csak kerülgették egy jó darabig mellette másik edényből a szokásos kajájukat azonnal megették szóval tuti nem valami finom

2010. febr. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
0%
a halvához adjál egy ki élvét,így kvittek lesznekxd
2010. jún. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

griz fél sürüre megfőzve. hozzá mák és továbbiakban bármit beleszórhatunk, esetleg aszalt gyümölcs ,

édesség /méz, darabos cukor /svéd/ massziv sürüre főzzűk, kirakjuk tepsibe, ha kihült, szeleteljük.

Fantázia kérdése a magyar konyhában mit,hogyan variáljunk,

ettem külfőldőn libanoni halvát pisztácia volt benne nem izlett.

2012. jan. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

#1-es válaszoló a recept jó csak túl sok olajat írtál még a 150ml-is nagyon sok nem hogy a 200 szerintem legközelebb 100ml-el csinálom de lehet az is sok lesz.

de vanília aromával és 3 csipet mandulával nagyon finom.

és annak üzenem aki a macskájának adta hogy azért nem ették meg mert a macskák nem szeretik az édes dolgokat mert nincs nekik édes ízt érzékelő receptoruk.

2012. nov. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A halva szláv sütemény( leginkább oroszok szeretik , szemicskivel ) . Cheeki Breeki
2019. máj. 15. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!