Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Kinek a lakóhelyén lehet még...

Kinek a lakóhelyén lehet még kapni (kocsmában) régi fémtartályos fagyit?

Figyelt kérdés
Tudjátok, az a régi ami a cukrászdák meg kocsmák pultjába van belesüllyesztve, és a teljesen fém a tartály. Igazi puncs meg vanilia meg csokifagyik voltak, néha egy kis jéggöbökkel benne.
2010. jan. 13. 01:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ahol én lakom (Bp., Buda, XII. kerület) itt elég sok cukrászdában kapható ilyen helyben készült fagylalt...

Pár lépésre tőlünk van Szamos Marcipán Cukrászda, ott is kapható helyben készített fagyi...

A MOM Park Bevásárlóközpontban több helyen is vannak fagyizók!


Azért én nem vagyok annyira hanyattesve ezektől, manapság már annyira különleges és nagyon finom jégkrémeket is kapni a boltokban (csokival, grillázzsal, mogyoróval, meggy-öntettel, gyümölcsdarabokkal, madártejeset, stb.), hogy ezek már finomabbak a helyben készített fagyiknál.

2010. jan. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

un. főzött fagylalt. Sok cukrászdában van.

De a legtöbb helyen a jégkrémet is fémtartályokba teszik

2010. jan. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A városunkban a cukrászdában (mind a 3ban )ilyen süllyesztett van. De szerintem teljesen mindegy miben tárolják. A technológia amivel készül, az ugyanolyan mint azok a fémtálcásak.

De olyat még nem láttam, ami régen volt, hogy a fémtartályok mellett ott volt a keverős , hűtős bemélyesztett tartály, ami ott csinálta a fagyit.

2010. jan. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!