Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mit jelent a Chicken Stock?...

Mit jelent a Chicken Stock? Például ebben a receptben?

Figyelt kérdés
[link]

2014. aug. 23. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Csirkehúsleves alaplét jelent mindig.
2014. aug. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és az mi?
2014. aug. 23. 20:36
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát általában az alaplé amivel felöntöd a levest és sok más ételt is.


Ha nem tudod mi az feltételezem nincs otthon eltéve zselésített alaplé, szóval ez esetben használhatsz húsleveskockát pl.

2014. aug. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Alapléről egy kérdezz-felelek


[link]

2014. aug. 24. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

miért jó az alaplé mindenféle levesbe?


egyébként én azt nem értem, hogy miét jó a húslevesből más levest csinálni, szerintem ugyanis a húslevesnél finomabb nincsen, tehát azt csak elrontani lehet, nem?

2014. aug. 25. 19:29
 6/9 anonim ***** válasza:

Arra jó, hogy az már készen van, egy ízletes lé. Főleg éttermekben hasznos, de a házi konyhában is van szerepe.

Pl. amikor húst párolsz, nem sima csapvizet öntesz rá, hanem egy jó ízű levest.

Nagy konyhákban meg nem kell több tíz vagy száz liter levest előre megfőzni, bízva abban, hogy eladható. Egy húsleves több óráig kész. Beültök ketten, rendelsz egy húslevest. Megvárod, amíg nulláról elkezdenek két tányér levest főzni?


A linkelt oldalt elolvastad? Érdemes!

2014. aug. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
igen, értem, csak egy jó húslevesnél jobb nincsen, és fölöslegesnek tartok abból más levest készíteni. Pl. most olvastam egy receptet, hogy paradicsom leves lapja is húsleves. Én azt mondom a paradicsomleves legyen a maga jogán paradicsomleves, és ne húslevesből alakítsuk át, mert nem sok értelmét látom.
2014. aug. 26. 12:54
 8/9 anonim ***** válasza:
Értsd már meg, hogy csak îzesítőként funkcionál...
2014. aug. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan, mint a viccben, hogy imádkozás közben nem szabad dohányozni, de dohányzás közben szabad imádkozni. Vagy a bort nem szabad elrontani vízzel, de a vizet fel lehet javítani borral.

Miért ne használhatnál víz helyett alaplevet, ha azzal ízletessebbé teszed az ételt?

2014. aug. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!