Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Ázsiában (Japán, Kína, Korea,...

Ázsiában (Japán, Kína, Korea, stb. ) miért nem elterjedtek a gabonatermékek?

Figyelt kérdés

Úgy értem: hogy hogy a rizst használják mindenhez, amihez mi a kenyeret, vagy más gabonaterméket?

Mert ott is van olyan éghajlat, ami alkalmas a búza termesztéséhez. Ehhez képest pl Japánban a kenyér kimerül a szeletelt, előre csomagolt Toast kenyérben, és azt is csak nagyon ritkán eszik. Gondolom Kína és Korea is ilyen.


Hogy hogy a rizs a legelterjedtebb? Nem szeretik a kenyeret, vagy a kenyérfélét?


Mert ennyi erővel Európában is a rizs terjedhetett volna el, vagy nem? :D Elvileg egészségesebb is.



2014. aug. 27. 22:03
 1/4 anonim válasza:
51%
Mert az olyan állam, ahol több ilyet csinálnak.
2014. aug. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Japán és Korea, illetve Kína legnépesebb és legjobb mezőgazdasági területein az éghajlat sokkal kedvezőbb a rizsnek, sokkal termelékenyebb.
2014. aug. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az az oka, hogy a rizs ott őshonos, a búza meg nem.


A magyar Wikipédia oldalán nem találtam erről infót, de az angolon szerintem erről írnak:

[link]

(bár nekem nem olyan jó az angol nyelvtudásom...)


[link]


Itt azt írják, hogy Törökországból terjedt el. Egyiptomot is megemlítik. Aztán ugye volt egy Római Birodalom, szerintem annak köszönhető, hogy elterjedt egész Európában.


Érdekesség: Kína és India termeli a legtöbb búzát az angol Wikipedia szerint.

[link]

2014. aug. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

kína elég hatalmas ország, rengeteg régióval, amik a konyhai, étkezési szokásaikban is jelentősen eltérnek egymástól. (na meg persze az éghajlat, időjárás is eltérő.)

észak-kínában pl. igenis népszerűek a búzából készült tészták, míg délen rizstésztát fogyasztanak.

2014. aug. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!