Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Írnátok nekem erdélyi ételeket?

Írnátok nekem erdélyi ételeket?

Figyelt kérdés

Miccsel, zakuszkával, padlizsánkrémmel, boeuf salátával volt már szerencsém találkozni, szeretem is őket, el is készítettem már őket, több kevesebb sikerrel. Kedvelem az ottani ízvilágot, a párom székely, és szeretném néha meglegpni néhány ottani étellel. Persze azért az az igazi, mikor hazalátogatunk hozzájuk, és családi körben eszünk egy jót, de biztosan jólesne neki :)

Esetleg itt is ismert ételek ottani változatai is érdekelnek.


2014. szept. 8. 16:22
 1/5 Kosaras Attila válasza:
100%
Krumpli püré, disznó pörkölt (de úgy hogy ti vágjátok le a disznót). Én már ettem mert már voltunk kint sokszor és a kereszt szüleimnél ettem ilyet! Nagyon finom volt! Nem tudtam meg állni hogy ne egyek még! Igaz, tudod hogy kell micsset csinálni, de Csíkszeredában a décséánban nagyon finom a miccs!
2014. szept. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Puliszka
2014. szept. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én fejből kb. csak a székelykáposztát tudtam volna, de ha ez az oldal jó, akkor jó volt rájönni, hogy többet is ismerek :D


[link]

2014. szept. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csorba, tokány, még az előzőekhez.
2014. szept. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
turos puliszka,kurtoskalacs,de konnyebb a pánkó,erert szerintem oda lesz a ferjed ha edes szaju,es meg tudja emeszteni,mert ez elegge terheli a gyomrot,melegen ne talald,habar igaz ugy a legfinomabb,de....
2014. okt. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!