Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Melyek a tipikus eredeti...

Melyek a tipikus eredeti magyar édességek?

Figyelt kérdés

Sziasztok

külföldre vennék egy pár magyar édességet ajándéknak ami 100%, hogy magyar.

Ami volt már: puszedli, boci csoki, Győri édes és Negro.

El vagyok bizonytalanodva, mert ha megnézem ami magyarnak hitt termék már az sem magyar mivel külföldön gyártják már, így tehát kérdezem akkor mi magyar már amit itt is csinálnak az országban??????

Nem nézz ki jól, hogy magyar de mégse magyar a származási hely miatt.

Van valami tippetek?

köszi


2014. nov. 23. 07:34
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Amit otthon süt a nagymama.
2014. nov. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

győri édes kekszek,túrórudi,szerencsi bár a nestlé forgalmazza


de a tuti..szaloncukor....külföldön nem téem



de 1ébként ha te csinálod ott akkor:kakaóscsiga,kürtőskalács,madártej,meggyleves,palacsinta,rétes,szilvásgombós

2014. nov. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A túró rudi szinte az összes régóta külföldön élő magyarnak bejön... azt szoktak vinni csomóan! :D Mégpedig lefagyasztva és megfelelően csomagolva, hogy ne olvadjon fel még egy hosszabb repülőúton sem. Csak ajánlani tudom!
2014. nov. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, karácsonyra vinnéd vagy más alkalomra?

A szaloncukor is hungarikum, más országokba nem lehet kapni, ha azt viszel, akkor csak valami minőségit vegyél, pl. Stühmer az magyar, lehet kapni kis hengerben 16 különböző ízű van benne és kb. 1200 Ft. De a Szamos Marcipánnak is van ilyen válogatás szaloncukor mixe.

Na igen, ott van a Szamos Marcipán, annak is egyéb termékei jó választás lehet.

De vihetsz akár mákos bejglit, az is olyan tipikus magyar édesség, azt is lehet készen is kapni csak azért olyat válassz ami tényleg finom és a mák nem csak a feliraton szerepel, hanem ténylegesen is van benne. :)

De ha te sütöd az lehet h még jobb, sok mákkal, kevés tésztával. :D

A túrórudik is jók, csak az kevésbé strapabíró az utazással - hűtéshiánnyal szemben.

Az erdélyi kürtöskalács is hungarikum, de az megint olyan dolog h úgy jó ha friss és meleg.

Vásárokban lehet kapni kézműves édességeket, mézeskalácsot kalocsai mintával, az is jópofa ajándék.

2014. nov. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Karácsony körül a szaloncukor mindenképp.
2014. nov. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Konyakmeggy, dianás cukorka. krumplicukor, dunakavics
2014. nov. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Rétimajorban a Lévainé ( Pontykirály felesége ) gyárt csodálatos kézműves egyedi bonbonokat, belga alapanyagból egyedi csomagolással.Esetleg olvass utána a neten. Én egy újságban láttam, gyönyörűek.
2014. nov. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Dobostorta :) igazi magyar
2015. júl. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!