Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mit főzzek egy német családnak?

Mit főzzek egy német családnak?

Figyelt kérdés
Au-Pair vagyok németországban, és az anyuka születésnapján főzni szeretnék. Vegetáriánus étrendet követ, de ritkán eszik húst is. Arra gondoltam, hogy valami magyarost kellene csinálni, mondjuk rakott krumplit, de kíváncsi vagyok a véleményeitekre. 20 éves vagyok és fiú, szóval valami egyszerű receptet, ha van jobb ötletetek :D Danke. ;)

2014. nov. 24. 17:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
14%
Töltött káposztát.
2014. nov. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
67%

Palacsinta

Túrós tészta

De a rakott krumpli is jó ötlet

2014. nov. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
18%

Hát igen ha egy kiadós hasfájást szeretnél ajándékozni neki, akkor hajrá a magyaros kajákkal.


Ha vegetáriánus nagyrészt, akkor feltételezem odafigyel az egészséges, körültekintő étkezésre, kétlem, hogy a 200 ft-os rakottkrumpli elnyerné a tetszését.


Én egyébként Németországba mentem férjhez, és a férjem családja szereti a pörköltet/paprikást, gulyást, brassóit, de káposztás ételekből a hagyományos német verziókat jobban kedvelik, ahogy olyan ételekből is, amibe mondjuk kolbász kerül. Arról nem is beszélve, hogy itt a legtöbb ember tényleg kitesz magáért egy szülinapon, és több fogás van a főételnél is, nem az az általános beállítottság, hogy lefőzünk egy nagy kondér valamit, hanem van pl. többféle sült, saláta. Legalábbis én az itteni barátoknál, rokonoknál, munkatársaknál ezt látom.


Arra is figyelj oda, pl. a májat és belsőségeket sokan nem eszik itt meg.


Én a helyedben ha valami magyarosat, de mégsem olyan dobáljuk bele a sok szart a lábasba jellegűt akarnék főzni, akkor mondjuk csülök pékné módra (nagyon egyszerű, és finom), mellé egyszerűen héjában sült krumpli tejszínes öntettel (az egyébként is népszerű itt Németországban külön fogásként is), meg zöldsaláta.

2014. nov. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%

A töltött káposztát felejstsd el, mert egyrészt igen nehéz húsos étel, másrészt majdnem ugyanúgy fözik a németek is.


Amit szeretnek, az pl a rakott krumpli - ha több tojást és kevesebb kolbászt használsz, akkor az anyukának is ehetö lesz.

Szeretik a brassóit meg a gulyást is, de azok elég húsosak.


Ami még szóba jöhet:

Babgulyás (kevesebb füstölt hússal)

Paprikáskrumpli

Sajtostészta

Káposztástészta

2014. nov. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
77%

" csülök pékné módra "


Vegetáriánus étrendbe?!?!?!?


Eddig minden ismerösöm nagyon szerette itt Németországban a rakott krumplit, ha nem túl zsírosra készül és NEM fözökolbásszal, hanem rendes füstölttel.

2014. nov. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
74%
eszik húst is néha, mint írta, csak többnyire étkezik vegetáriánusan. Tehát nem vegetáriánus, csak kevés húst fogyaszt.
2014. nov. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%
Akkor is a csülök pékné módra nem a kevés hús kategória, és mellesleg igencsak zsíros, nehéz étel is
2014. nov. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
32%

Mákos tészta?

Állítólag máshol nem igazán eszik, mert azt hiszik, hogy a mák valami drog :D

2014. nov. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
67%
A mákos tészta nem igazán jó ötlet, mert nem nagyon eszik a mákot
2014. nov. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Vookie ***** válasza:
35%
Nem tudom, tudsz-e smarnit, azt a legtöbben imádják. Amit szintén, az a vargányás (és tejfölös) krumplileves. Amivel tuti bevágódsz, az a hortobágyi húsos palacsinta veggy-style :) Darált hús helyett vagy szóban-granulátumot veszel, vagy natúr tofut, amit jól megpirítasz. Bonyolultnak és macerásnak néz ki ha kész van, nem is kell elárulnod, hogy valójában tök egyszerü.
2014. nov. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!