Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Miért undorodnak pl. Angliában...

Miért undorodnak pl. Angliában a belsőségektől?

Figyelt kérdés
Eléggé gasztro mániás vagyok, szóval egész nap képes vagyok a TvPaprikát nézni :) jópár, leginkább angol műsorban látom, hogy ha körmöt, pacalt, májat, velőt, ilyesmiket kell ennie egyeseknek, undorodnak tőle, és még soha nem is hallottak róla, hogy meg lehetne enni. Egyik műsorban volt, hogy egy illető a malac minden részéből készített valami ételt. Egyenesen rosszul voltak egyesek olyan ételektől, amit mi magyarok simán megeszünk! Miért van ez? Csak mi nem vagyunk ilyen finnyásak? Nekem nagyon fura, amit sokan levágnak ott a tvben...
2010. febr. 7. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Más kultúra, más szokások. Mi se eszünk pl birkafejet, pedig egyes helyeken az a szokás. Vagy pl én is kivágtam az első kukába azt a "pork pie"-t amit úgy kaptam, hogy jaj de finom... Hát nem jött be.
2010. febr. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez igaz :) csak érdekes, mert vannak náluk ezekből készült ételek...mégis undorodnak tőle :)
2010. febr. 7. 22:19
 3/9 anonim ***** válasza:
Máshol meg rovarokat zabálnak ,vagy élő polipot,mi meg olyat nem eszünk.. pedig ha azt vesszük az is lehetne ugyanolyan természetes mint a pacalpörkölt
2010. febr. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha a mostani étkezési divatot nézed, akkor a belsöségeket nem szabad enni, mert sok vért tartalmaznak és CSAK a fehér húsokat ILLIK enni.

Sokaknak gusztustalan az állatok emésztörendszerében résztvevö részeket enni.

Ez nem csak Angliában van igy, hanem gyakorlatilag minden iparilag fejlett országban - csak a csirkemell, a disznókaraj és a marha vesepecsenye az ehetö, a többit csak a szegény és primitiv, barbár emberek eszik. (Mármint ezt hirdeti a media)


Angliában is és más országokban is az egyszerü emberek igenis eszik a belsöségeket is, mert nincs mindenre pénzük.

2010. febr. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
hát én meg úgy tudom, hogy a traditional english breakfast része a kidney, vagyis a vese... én ezen eléggé meglepődtem.
2010. febr. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
uccso: a babot hivják kidneynek
2010. febr. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolsó: valszeg a kidney bab azért lett kidney, mert vese alakú :) mert amúgy tényleg a vese az :)

Egyébként igaza van annak a válaszadónak, aki írta, hogy a szegényebb emberek megesznek "mindent", csak a tv-ben mást kell mutatni...erre nem is gondoltam. Rögtön az jutott eszembe, hogy milyen fura, mennyivel másabb kultúra...

2010. febr. 8. 22:49
 8/9 anonim ***** válasza:

Én irtam, hogy a szegényebbek mást esznek - ha megnézel egy magyar fözös müsort, ott is egész mást esznek, mint egy egyszerü szegényebb sorsú cslád. Nálunk a hét legtöbb napján vagy nincs hús, vagy csak jelképes (pl. fözelékféle pár kocka pörkölttel, egy kis fasirttal, stb), a Tv-ben meg bélszint esznek mindenféle egzotikus köritéssel, csirkemellel meg pulykahússal laknak jól, hozzá a drága primörökböl készült salátákkal.

Külföldön meg végképp mást mutatnak, ott minden magyar étel tele van csipös paprikával, hurka-kolbásszal, a a téliszalámit csak úgy csipsz helyett eszik - már sok ilyet láttam.

2010. febr. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A babot bean-nek hivjak angliaban!amugy en se eszek belsosegeket pedig nem vagyok angol csak itt lakok:D
2013. márc. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!