Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Milyen ajándékot vigyek a...

Milyen ajándékot vigyek a német osztályfőnökömnek Magyarországról?

Figyelt kérdés
Valami olyasmire gondoltam, amit csak Magyarországon lehet kapni.

2015. márc. 16. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én Németországban élek, amit a munkatársaim "rendelni" szoktak nálam, amikor hazamegyek:


- házi dió (lényegesen olcsóbb, mint itt kint)

- házi erős pirospaprika

- pálinka... :D

- különféle hústermékek, van aki szalámit, van, aki füstölt sonkát, van, aki zsírosabb húsokat. Otthon Magyarországon ugye másféle hústermékeket kapni részben mint itt, az idősebb korosztály errefele viszont kedveli ezt az ízvilágot általában.


Amit adtam már otthonról ajándékba és nagy sikere volt az egy tokaji borecet-válogatás. A németek nagy ecetevő népség ugye, minden saláta ecetben úszik :D

Illetve a magyar borokat is szokták szeretni (mondjuk mindig 2.000 ft feletti kategóriából válogatok, és természetesen csak szárazat).

A múltkor láttam otthon egy német-magyar szakácskönyvet is hagyományos magyar ételekkel (tehát 2 nyelven van benne a recept), ezt legközelebb ha megyek biztos megveszem, mert rengeteg embert ismerek, akik itt lelkesen főznek gulyást, paprikást, halászlevet is hallottam már tőlük, és mindig kérdezgetnek, hogy hogyan az igazi.


Amit nem érdemes ajándékozni, mert minden nyugati visszaköpi azok a retró csokik, dunakavics, balaton szelet, boci-tibi csoki, krumplicukor, stb.


A túró rudi olyan fele-fele arányban aratott sikert, a felük kiköpte, a másik fele ehetőnek találta, rajongói nem lettek.

Ami szintén nem nyert nagy elismerést az az erős pista és a tokaji aszú, valamint az unicum. Az erős pistát átlagosnak, az aszút túlédesnek találták, az unicumról annyi volt a vélemény, hogy a jäger finomabb. A tokaji maximiliant viszont érdekesnek, finomnak találták.

2015. márc. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Berlinben tanultam egy evig, az ottani barataimmal gyakran osszejarok a mai napig, ez a 22-25 ev kozotti korosztaly.

Nagyon izlik nekik a kurtoskalacs es langost is mindig esznek a fiuk, ha itt vannak. Ezenkivul a retes, amit nagyon szeretnek itt.

Az edes turos dolgok megosztoak, a Turo Rudi annyira nem nepszeru, viszont a Cserpes Tejivo kremturojatol lehidaltak.:)

Es igen, a retro magyar csokik-cukrok nagyon nem jonnek be nekik, viszont a virsliket es husarukat erdeklodessel nezik mindig.

2015. márc. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy herendi bonboniert, benne pár szem konyakmeggyel. (Szerencsen még gyártanak kézművesek )
2015. márc. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nő egy szépen hímzett terítő sem lehet rossz, nem?
2015. márc. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!