Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Vannak olyan külföldi ételek,...

Vannak olyan külföldi ételek, amit Magyaroszágon nem ismernek?

Figyelt kérdés
Pl.fordított esetben a túró.
2010. febr. 16. 16:58
 1/10 anonim ***** válasza:
A túrót ismerik, rosszul tudod.
2010. febr. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
a túrót tényleg ismerik csak nagyrészt undorítónak találják pl a svédek is:)
2010. febr. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
azért nem ritka a magyar jellegű fogyasztása... közép-európában mindenhol, a balkánon mindenhol, araboknál, indiában, nyugat-európában pedig svájcban és franciaországban
2010. febr. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor bocsi, tényleg rosszul tudtam. A kérdésem viszont nem ez volt:S
2010. febr. 16. 18:30
 5/10 anonim válasza:
Hát szerintem minden ország receptje elérhető, az már más kérdés, hogy Magyarországon sokat nem készítenek.
2010. febr. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy rakás étel van, amit Magyarországon nem ismernek egyáltalán. Sorolhatnék nagyon sokat. Pl. sült tengerimalac, ami Ecuador nemzeti étele, de más dél-amerikai országokban is kedvelt. Ráadásul saját bundájában sütik ketté vágva (megtisztítás után persze), ami egy átlag magyarnak nagyon furcsa. Utcai árusoknál is vehető, roston sütik az utcasarkokon, s az emberek kimennek ebédidőben és vesznek egy-egy adaggal. Szerintem Magyarországon a legtöbb ember még sosem hallott róla.


Vagy vegyük az egyik legnépszerűb kubai édességet: sűrű guajavalekvár sajttal. Az átlag magyar nem is tudja mi az a guajava. De aki esetleg tudja is, annak se jutna eszébe lekvárt készíteni belőle (olyan édes, mintha tömény cukor lenne), s ráadásul sajttal enni.

2010. febr. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A juharszirup se ismert nagyon Mo.n.

Amerikában viszont nagyon népszerű. A palacsintákat öntik le vele.

2010. febr. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én például Olaszországban láttam egy kajáldában, hogy csőröstől volt elkészítve a kismadár, volt rajta valami panírféle, de olyan volt mintha nem lett volna kisülve de úgy ették hát ilyet előtte és azóta se láttam sehol
2010. febr. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vagy ott van az angolok puding félesége, amit öntetként is használnak meg valami kelt tésztába teszik

Meg a disznómájas pie.

Na ez mind a kettő nem izlett.

2010. febr. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
"Sajtkenyér" - én nagyon szeretem, de csak Brazília egyetlen államában kapni. ès itt pl. se túró, se tejföl...
2010. márc. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!