Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Melyik nemzet konyháját...

Melyik nemzet konyháját kedvelitek a legjobban és miért?

Figyelt kérdés
2015. márc. 29. 12:29
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
100%
görög. imádom a gyrost, meg a halféléket, tintahalat, görögsalit
2015. márc. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

én az olasz konyhát szeretem nagyon. azért mert finomak, és jól összeillenek az ízek. könnyen elkészíthetőek, akár otthon is. szóval nálunk egy héten legalább 3x olaszos kaja van.

az angol jellegzetes ételeket is szeretem, akár fish and chips, angol reggeli, tejes fekete tea stb.. az angol reggeli nagyon finom, és laktatós, azt se nehéz elkészíteni.

a mexikói ételek sem rosszak, ezeket is el lehet itthon készíteni, ha van megfelelő hozzávalónk.

a magyart is szeretem, de van 1-2 kaja amit túl zsírosnak találok, szóval nem mindent.


amit nem szeretek, az a kínai. egyik köretet se szeretem, még a rizst sem. a húsok meg olyan nem bizalom gerjesztőek, sok mendemondát hallani róluk. az édes - savanyú ízesítés meg nekem nagyon nem jön át.

2015. márc. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%

a mexikói még azért jó, mert egyik nap csiinálsz egy jó csilis babot.

másnap meg sütsz ki hozzá tortillát, megtöltöd a babbal , kis sajttal és már mintha megint új kaját ennél.

jól lehet őket variálni, és ha konzervből dolgozunk, akkor hamar el is készül:)

2015. márc. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
A kedvenceim az olasz és a kínai. Minden olyan hozzávaló megvan az ételeikben ami egészséges és finom.
2015. márc. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
100%
Szerb, mert félig az vagyok :) na de a jó magyar gulyás leves hmmm az dögös!
2015. márc. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Olasz és arab, mert intenzív az ízük és fűszeresek.
2015. márc. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Néha én is elkapom az arab vonalat. De természetesen a legjobb a kínai. Hús, hal, zöldség, rizs, tészta. Minden megvan benne amit csak szeretnél. Édes, savanyú, csípős, stb. Mmmmmmm. A kedvencem.
2015. márc. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
olasz a kedvencem
2015. márc. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Én szinte minden nemzet konyháját kedvelem, ahol változatosan, sok zöldséget felhasználva főznek. Pl. japán, mediterrán, francia, indiai, stb.


Amit kifejezetten utálok az a magyar, német, angol, stb., tehát a nehéz, zsíros, egyhangú, egészségtelen ételek.

2015. márc. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Amikor M.o-on laktam, akkor a kedvenc az olasz, görög és arab konyha volt. Mióta Egyiptomban lakok, azóta pedig a magyar konyhát szeretem a legjobban, nagyon hiányoznak azok az ételek, amik otthon természetesek voltak. A kedvencem a töltött káposzta, finom füstölt kolbászok, sonkák, felvágottak és a magyar sütik, zserbó, somlói, gesztenyepüré és igen a túró rudi is hiányzik.
2015. márc. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!