Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Ki probalta mar a libanoni...

Ki probalta mar a libanoni konyhat?

Figyelt kérdés
En szemely szerint nagy rajongoja vagyok. A legjobb kozel keleti konyha ezaltal a legelterjetebb is. Nem tudom, hogy Magyarorszagon hol lehet talalni, de ha van valahol akkor feltetlenul probaljatok ki a shwarmat (mindegy, hogy baranybol vagy csirkebol) a legjobb szendvics fele a kis pikans fahejas izevel. Leginkabb gyroshoz hasonlitanam, de egyik fajtahoz sem hasonlit, sem a gorog sultkrumpishoz, sem a torok kebabhoz, sem a magyar csalamadeshoz, ez egy feltekert lepenykenyer! Isteni finom!

2015. máj. 5. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
A libanoniak.
2015. máj. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Van pesten egy pakisztáni gyorskajálda, ott ettem már párszor schwarmát, bár nem tudom hogy annak mennyi köze van az eredetihez.


Engem amúgy nagyon érdekel a keleti konyha, de sajnos vidéken élek, nem nagyon van lehetőségem még az alapanyagok beszerzésére sem. Igazi keleti szakácsok főztjét meg csak utazások alkalmával tudom kipróbálni.

2015. máj. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
A közel-keleti konyhák csúcsa a libanoni. Külföldön többször ettem ilyenben, nagy kulináris élmény volt! Legjobbak a főételek előtt felszolgált kis előételek nagyszámú kínálása: a padlizsánkrémtől, a lábáne-en (friss tejfölszerű túró), az olívákig és salátákig sok-sok finomságot hoznak ki. Mindehhez frissen sült lepény kenyér dukál. A főételek a birka/bárány, és halételekből állnak. Szóval, aki tudja, kóstolja meg a libanoni ételeket.
2015. máj. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
2es abszolut nem baj, hogy videken laksz, gondolom baranyhust tudsz beszerezni, ami alelke az egesznek a fuszerek meg mar kaphatok szinte mindenhol tescokban leginkabb, multkor pl tompan voltam es ott is van toksok minden, amit fel lehet hasznalni a keleti izeknel. Ahogy a harmas irja padlizsankrem is nagyon jo. Semmi extra kette vagod, resekbe fokhagymat raksz, a majorannat kis olajjal beledorzsolod, be a sutobe. Egy talba pepesre torod, piritosra kenedm es mar kozel keleti vacsid van kb 85 ft.bol ha beirod a google ba, hogy lebanon cuisine sokminden receptet megtalalsz, ugyanott a google translaterben magyarra forditod, es kesz, maris tudssz libanoni kajat enni, legyel kisvardan lorincin vagy akar hajdunanason
2015. máj. 5. 21:49
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

kérdező!


Persze, egyszerűbb alapanyagot talán még tudnék is szerezni, de én akkor is elég tapasztalatlan vagyok az ilyen kaják terén és csak internetről nézhetek le recepteket, ha meg is csinálom az nem olyan mintha elmennék egy komoly keleti étterembe valamelyik fővárosba.

2015. máj. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ha ennyire problemas neked, akkor foglalj le ,ar most szeptemberre vagy oktoberre olcso repjegyet londonba ot minden utcan van ilyen etterem repjegy, bus, kaja egesz ki tud jonni 20-25 ezer forintbol. A masik variacio hogy hagyd a francba, eddig is meg voltal nelkule, ezutan is megleszel. Aki akarja, az altalaban megtalaja a modjat annak a dolognak, amit akar.
2015. máj. 6. 00:56
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Ezt mondom, hogy sajnos csak utazások alkalmával tudok ilyen kajákat kipróbálni. Szívesen laknék Londonban, ott annyi jó kajálda van.
2015. máj. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát akkor nincs más arra mint előre! Megtanulni angolul és uccu neki! Good luck!
2015. máj. 6. 14:28
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Peky szivem, azért ne felejts el magyarul :) Idézni csak pontosan, szépen...Szóval helyesen "nincs más hátra, mint előre " Good by :))
2015. máj. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!