Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Ti hallotatok mar edes knedlirol?

Ti hallotatok mar edes knedlirol?

Figyelt kérdés
Tegnap megyek a kis szlovak boltomba egy kis Juhturoert a Golders Green roadra, nezelodok, meglatom a knedlit, egybol kapcsolt az agyam kaposztam van, knedli itt, marcsak hus kell, kerdezem a csajt ezt meg forro vizbe ki kell foznom? Azt mondja nem, csak mikrozzam egy kis fahej a tetejlre es kesz. Kerdem fahaej? En kaposzaval es malackaval akartam. Akkor mondta, hogy ez edes knedli, de nem lekvarral toltve. Nem vettem, mert bizarnak tunt es elobb leakartam csekkolni itt a gyakorin, hogy ki ismeri!

2015. dec. 10. 07:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, hallottam :) bár még nem készítettem, de tervezek, már ki is néztem a lekvárral töltöttet, rá puding.
2015. dec. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyanyám (Zalában született) az elrontott fánkot mondta knédlinek, úgyhogy nyilván létezik, bár igazi szlovák knédlit még nem ettem.

De nekem is "szimpatikusab" káposztával és hússal, szívesen megkóstolnám! :)

2015. dec. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
*Bocs, szimpatikusabb!
2015. dec. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, páránbukta vagy magyarosabban gőzgombóc. De szerintem ne fahéjjal hanem inkább csokiszósszal edd :) Vagy még szilvalekvárral töltve és aztán fahéjazva isteni. Nyami. Most, hogy így szóba jött... szólok anyunak, hogy csináljon ha legközelebb megyünk.
2015. dec. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 mustafa33 ***** válasza:
Szlovákul buchty na pare, magyarul páránfőtt gombóc. Gőzben főtt édes kelttészta, általában van benne lekvár. Az igazi szilvalekváros, és vajjal leöntve és kakaóval vagy fahéjas cukorral megszórva az igazi. Igazi monarchiabeli étel. Magyar, szlovák, cseh...
2016. jan. 26. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!