Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A szecsuáni csirkét mivel...

A szecsuáni csirkét mivel szoktátok enni?

Figyelt kérdés

2015. dec. 19. 17:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
rizzsel vagy spagettivel
2015. dec. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kínai ételhez alapból rizs jár!
2015. dec. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#2: Nem feltétlen! Mi szecsuáni csirkéhez mindig tésztát kérünk, és nem hinném, hogy csak mi lennénk egyedül.
2015. dec. 20. 15:30
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Persze, lehet kérni és mivel te vagy a vendég, azért megteszik, de ettöl még kb. olyan, mintha pörköltet franciasalatával ennéd - azt is kihozzák,ha ragaszkodsz hozzá, de ettöl még nem illik össze és a hátad mögött megállapítják, hogy nincs stílusérzéked.
2015. dec. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
rizzsel
2015. dec. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#4: Megértelek, látok igazságot ebben. Ettől függetlenül pl. mikor utoljára ettünk kínait, egy másik nő az omlós csirkéhez tésztát kért.
2015. dec. 20. 22:17
 7/11 anonim ***** válasza:

A 4. vagyok: mint írtam, lehet hozzá tésztát is enni, de az nem az, amihez "tervezve lett". Ugyanis a hús mártása a rizzsel együtt adja ki azt azt ízt, amit kellene ahooz, hogy tökéletesnek lehessen nevezni.

Ettöl függetlenül a tészta még valamennyire "elfogadható" - mert azt is eszik egyes ételekhet, ami végképp "stílustörés" az a krumpli - az ugyanis a hagyományos kínai étkezésben ismeretlen.


Persze mindenki azt és olyan összetételben eszik, ahogy neki tetszik - és sok esetben igen érdekes, de jó kombinációk lesznek belöle, csak akkor már nem lehet originál valaminek nevezni.

2015. dec. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
4. válaszoló, ez nem teljesen igaz, a kínaiak is viszonylag sok krumplit esznek csak teljesen máshogy mint ahogy mi.
2016. jan. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
#4 és OP, ugye azt azért tdjátok, hogy amit a "kínaban" vesztek/esztek annak semmi köze az eredeti, hagyományos kínai receptekhez? Eléggé "veszternájzd", valamint a Mo-n élő kínai közösségekben az éttermeseket le is nézik a "többiek", ők vannak a ranglétra alján. Persze én is szeretem, finom meg minden, de semmi köze az eredeti, hagyományos kínai ételekhez. Ha akartok egy jót enni, menjetek el a Király utcánál van egy jó hotpotos kínai étterem. (nem, nem vagyok pesti sajnos, csak egyszer volt szerencsém ott enni.)
2016. jan. 21. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 mustafa33 ***** válasza:
100%
mivel éhesek vagyunk.
2016. jan. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!