Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Legálisan adhatok el paprikát?

ElekTamás88 kérdése:

Legálisan adhatok el paprikát?

Figyelt kérdés
Kissé elszámoltam magam, amikor paprika magokat vetettem el. Sok lett a palánta, azonban nem akartam őket kidobálni, így közel a négyszerese fog teremni a tavalyi termésnek, amit már nem tudunk elfogyasztani. Legális, ha a terméseket eladom számla nélkül? Úgy tudom, van egy éves felső határ, ami után még nem kell adózni. Ha eladom ezeket, kell bármilyen "jogosultság", mint magánszemély eladhatom ezeket?

2016. júl. 21. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem eladhatod igen.

Egy ismerősöm is szokott eladogatni a kertjéből gyümölcsöket ès a szomszèdba az öreg bácsi is. Mèg nem lett belőle bajuk.

2016. júl. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Természetesen nem legális.
2016. júl. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Abszolút nem legális.


"Úgy tudom, van egy éves felső határ, ami után még nem kell adózni."


Ez használt cikkekre vonatkozik.


Ráadásul mivel fogyasztási termék egy halom engedélyre is lenne szűkséges hogy árulhasd. Szóval a válasz egyértelműen nem.

2016. júl. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Őstermelői igazolvány. Azért, gondolom, nem több holdnyit ültettél. Pár kilót kollégáknak, szomszédoknak. Piacra ne vidd.
2016. júl. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
De ha nem tudnak róla, az nem is fáj nekik
2016. júl. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
és honnan tudják meg hogy eladtál a pista bácsinak 1 kiló paprikát?
2016. júl. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Elvileg legálisan nem árulhatod,mert ha saját termés,akkor mint őstermelőnek permetezési naplót kell vezetned,és feljegyezni,hogy mikor,milyen szerekkel kezelted a növényt.

/ezt mint őstermelő mondom./ Őstermelőként valóban adómentes az értékesítés évi 600 ezer Ft-ig.

Gyakorlatilag meg add el nyugodtan,tedd fel a face-re,és megveszik az ismerősök,és annyi.

2016. júl. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!