Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Ti is szeretitek a Pálpusztai...

Ti is szeretitek a Pálpusztai sajtot? :-)

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék hányan eszik, mert rendszeresen veszek akciósan egy áruházban, ami azt jelenti, hogy nem fogy. Nekem nagyon ízlik egy pohár vörösbor mellett csipegetve.
2016. júl. 26. 17:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod, kóstold meg a Romadurt, még jobb! A Sparban szokták akciózni!
2016. júl. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
100%
Isteni!
2016. júl. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Szoktam venni a Romadurt, az is ilyen rúzsflórával érlelt. :-)
2016. júl. 26. 17:26
 4/24 A kérdező kommentje:
Egyébként pont ezért jutott eszembe a kérdés, mert én Romadurt régebb óta eszem, nem találkoztam előtte Pálpusztaival, de az elbeszélések alapján eléggé lehúzták, hogy milyen büdös stb. Az utóbbi időben kezdték árulni és akciózni a Spárban, azóta eszegetem és köze sincs a legendákhoz. Tehát nem lábszagú és nem büdös zokni. Nem egyformák néha, de nekem van amelyikről inkább az élesztő jut az eszembe. Vannak ettől sokkal durvábbak, pl. nem tudom mi a neve, szintén lehet kapni Spárban: Kicsi kis pogácsa alakú korongok, és a jellemzőjük, hogy nem tejfehérek, hanem amolyan opálosak. Ha elég érettek, még valami maszatos trutyi is van rajtuk. Én mondjuk azt is megeszem, de ahhoz már tényleg kell egy kis bevállalósság.
2016. júl. 26. 17:37
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Az igazi Pálpusztai elképesztően büdös, és elképesztően finom!

Én imádom.

Az a baj, hogy ilyet már nem lehet kapni.

Amit ma árulnak (tegnap is vettem az Auchanban) az nem rossz, de pl. egyáltalán nem büdös!

Tehát: nem büdös a büdös sajt!

(azért kellene hogy büdös legyen, mert pont az teszi azzá, olyanná, ahogy a érést segítő gombák és egyebek erjednek, az ad(na) egy egészen varázslatos ízt neki!)

Vagy 2 éve Szlovákiában vettem olyat, hogy a kocsiban nem lehetett megmaradni, a csomagtartóba kellett tenni... Viszont egy üveg Villányival évekre meghatározó élménnyé vált!

2016. júl. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
A büdös nálam relatív, mert próbáltak engem már elképeszteni francia sajtokkal, de ráfáztak mikor megettem az egészet.
2016. júl. 26. 19:53
 7/24 zgyzgy ***** válasza:
81%
Az, amit manapság Pálpusztai néven árulnak: szemét.
2016. júl. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Hát akkor kíváncsi lennék milyen az igazi. SAjnos az áruházakban mindig benne van a pakliba, hogy nem igazi.
2016. júl. 26. 20:38
 9/24 A kérdező kommentje:
pakliban*
2016. júl. 26. 20:38
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szeretem.
2016. júl. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!