Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Miért pont a hekk lett a...

Miért pont a hekk lett a legnépszerűbb hal a Balatonon? (Főleg, hogy tengeri)

Figyelt kérdés
2016. júl. 31. 11:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Mert olcsón be tudják szerezni
2016. júl. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Mert tengeri hal és nincs mocsár íze mint az édesvízieknek.
2016. júl. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
30%
mert olcsó ! de ott a balaton nyilván van benne hal de ez a magyar mentalitás olcsón meg venni 10 x áron eladni... az menjen a balatonra akinek 10 anyja van.....
2016. júl. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Valamint nem annyira szálkás, könnyebben eltudják csipegetni a parton, gondolom ez is indok lehet. Ezek szerint az emberek zöme nem kedveli az édesvízi halak ízét.

Én nagyon szeretek a pontyot is meg a busát is. A pisztrángnál meg abszolút nem érzek soha mocsár ízt, elterjedhetett volna jobban az is. Ezek sem a legolcsóbbak, viszont ahhoz képest, hogy a hekket tudják olcsón beszerezni, mégis drága. Nem csak a Balatonon, az áruházakban sem a legolcsóbb. Na jó, nem azt mondom, hogy pangasiust vegyenek az emberek, mert ilyen vízzel felfújt szutykot én meg nem eszem.

Viszont van egy másik tengeri hal, ami tengeri sütőhalként van megnevezve a csomagoláson, (becsületes nevén hoki) ami lényegesen olcsóbb, hasonló haltörzs mint a hekk, csak átlagban kisebbek, szálkásságra is hasonló és nagyon ízletes. Ugyanúgy beirdalva, paprikás lisztben szoktam kisütni. Lényegében ugyanúgy nem tudja senki hogy néz ki egyben, fejével együtt, de ugyanazt az élményt nyújtja olcsóbban, és ami a legelszomorítóbb, hogy még a mai napig is sokan nem tudják, hogy a hekk nem balatoni hal. Pl.a barátnőm sem tudta, ezen ledöbbentem, ő meg azon, hogy nem balatoni. :-(

Így aztán nem állja meg a helyét az az indok, hogy azért eszi, mert nem mocsár ízű. Nem is tudatosul benne, hogy miért azt eszi, és egyáltalán mit eszik, de ez a szokás évtizedek óta.

2016. júl. 31. 11:29
 5/13 anonim ***** válasza:
96%
Rosszul tudjátok, nem a "magyar mentalitás" az oka, henem mert a németek nem ették meg a magyar mocsár ízű halakat... És az ndk korszakban ezt a halat tudták beszerezni könnyen nekik, aztán hozzászoktak ők is meg mi is és megmaradt a köztudatban és mindenki aki nem eszik halat, nem ismeri a halakat, mindenki tudja, hogy a hekk jó és azt eszi... Mert nem akar kísérletezgetni és venni méregdrágán valamit pl pontyot, amit aztán az íze miatt nem tud megenni.
2016. júl. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

5. Ebben igazad lehet, hogy ez az "ndk-s nszk-s korszakban" válhatott divattá, hisz rengeteg német jött ide "nyaralni", aminek mondjuk a fontosabbik oka a találkozás volt.

Előbb félig-meddig butaságot írtam, a pisztráng persze hogy nem lehet mocsár ízű, mivel folyami hal. Most is inkább a külföldiekre összpontosítanak, bár a sok átverés miatt kezd megcsappanni. Árulhatnának egyébként keszegeket bevagdosva, jól átsütve ropogósra, amit szinte szőröstül bőröstül el lehet ropogtatni. Én ilyent sokkal többet ettem gyerek koromban, jó emlékek fűznek hozzá.

2016. júl. 31. 11:45
 7/13 anonim ***** válasza:
38%
Mert finom ès egèszsèges főleg egy kis salival:))
2016. júl. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, ki mit ért "mocsárízű" alatt, ettem már isteni angolnapörköltet, rácpontyot, sütve/grillezve süllőt-csukát-fogast, harcsapaprikást, vegyes halból halászlét, mind balatoni fogásból, és mindegyik ezerszer többet ért, mint a strandokon kapható, fáradtolajban úszó hekk.
2016. júl. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban /50éve/ még nem volt hekk.

Ropogósra sütött keszegek és finom szálkátlan süllők,vagy szép egybensütött fogasok voltak a halsütőknél,nem megfizethetetlen áron.

A fagyasztóból kivenni a hekket sokkal egyszerűbb,mint a friss halat előkészíteni ,szerintem ezért nincs a Balatonnál balatoni hal.

2016. júl. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mert nem is mocsár ízű, inkább iszapízűnek mondják, de ez sem igaz mindegyikre. A tengeri hal tenger ízű, a balatoni hal Balaton ízű. Ez van. Én speciel szeretem.
2016. júl. 31. 15:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!