Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Szerintetek a hazánkban...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

Szerintetek a hazánkban elterjedt kínai gyorséttermek kínálata nagyon egészségtelen? Ahhoz hasonlítanátok, mint a Mcdonald's és társai kínálatai? Van már aki esetleg beteg lett a kínai kajától?

Figyelt kérdés

Olyan magyarosra vannak főzve, hogy hasonlítson a magyar konyhához.

Ezekről is évtizedek múlva derült ki, hogy mennyire károsítják az érrendszert, stb.


Lehet, hogy sokan nem merik ezt elterjeszteni.

Csak az alapanyagok nincsenek megmosva. Ez tuti biztosra hallottam, egy ott dolgozó konyhai kisegítő ismerőstől.

A vegyszerek így benne maradnak az ételben, amivel kezelik a cukkinit, vagy a répát, hagymát stb. A földes áruk pedig nagyon sok bacit hordoznak.

Tudom a hazai piacokon is vannak/lehetnek ilyen áruk.


Nekem sokkal jobban bejönnének az igazi tradicionális, sok párolt zöldségen alapuló keleti ételek, amelyeket az éttermeik falán reklámoznak. Azt valahogy egészségesebbnek gondolja az ember.


2016. nov. 10. 14:50
 1/4 anonim válasza:
62%

Még annál is rosszabbak. Semmi közök nincs az igazi kínaihoz. Egy ismerősömnek mondta egy kínai büfé vezetője, hogy a magyarok minden sz...t megesznek, csak olcsó legyen.

Iszonyatos állapotok uralkodnak a konyhában. A stb. Mcdonald's-t és társait nem lehet hozzá hasonlítani, ott ellenőrzött cuccok, ellenőrzött konyha stb. van.

Személyes élmény a környék ahol lakom tele van kínai büfével. Az egyikben dolgozó kínai csaj a lakásommal szembeni parkocskában rendszeresen füvet gyűjt. Ez a park amúgy a környék kutyáinak wc-je. És egy költői kérdés:

Hova tűntek a kóbor macskák?? Rengeteg volt. Ma egy sincs.

Ezt a kérdést Olaszországban élő nővérem, és olasz barátai is feltették, Olaszország köztudottan tele volt. macskákkal.

Az ázsiai poloskáról már ne is beszéljünk amit ők hurcoltak be a moslék ételeikkel.

Lényeg : MESSZE ELKERÜLNI A KÍNAI KAJÁLDÁKAT

2016. nov. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Ez elég szomorú megállapítás!

2016. nov. 15. 09:53
 3/4 anonim ***** válasza:
48%
Én is ettem már kínaiban. Cifra f...ás lett a vége. De az étel elfogyasztásától számított 30 percen belül.
2016. nov. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Jaj, Istenem! Sajnálom nagyon!

Lehet-e a szójaszósztól?

Mert mások is panaszkodnak rá, vannak akiket meghánytat.

:( szegények, hogy szenvedhetnek tőle.

Ha pedig fehér színű ételt ettél, akkor más lehetett a baj, esetleg nem volt friss a hús!

2016. nov. 17. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!