Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek mennyire káros?...

Szerintetek mennyire káros? Miért nem tud leállni vele?

Figyelt kérdés
Van egy osztálytársam, aki 6 éve csak cola-t iszik, ha nincs nála akkor nestea-t. Reggelente kis pohárnyi colával indít, hogy ne legyen rosszul. Néha energiaitalt is iszik. Mostanra már nagyon felhizlalta magát. Mindig mondom neki, hogy ne igyon ilyen szmötyiket, mert nagyon durván káros, de erre mindig csak azt mondja, hogy "nem attól van". Már kell szednie vérnyomására gyógyszert és mindig panaszkodik nekem, hogy rosszul van. A pupillái is ki vannak tágulva, szinte már olyan, mint egy drogos. Este nem tud aludni, kialvatlan, állandóan beteg és gyenge. Nem rég jött ki rajta, hogy pajzsmirigye van (gondolom tehet róla). Nem győzöm neki mondani, hogy álljon le vele, mert ez csak rosszabb lesz. A lépcsőn se tud feljönni, hogy ne ziháljon.

2016. márc. 12. 22:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan függőség, mint az alkohol-drog-cigi. Pszichológust vagy addiktológust kéne segítségül híni, amíg nem késő.
2016. márc. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez a kólafüggőség. Mennyit iszik meg naponta? Más folyadékot nem is iszik?

Teljesen tönkre fogja tenni az egészségét, azokon túl, amiket írtál, könnyebben fognak törni a csontjai, a fogai is tönkre fognak menni a foszforsav miatt. Jöhet még cukorbetegség, allergiák, egyéb autoimmun betegségek is. Akkor sem jobb a helyzet, ha light kólát iszik, főleg, ha aszpartam van benne.

2016. márc. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
fél litereseket naponta van amikor nagyobbat iszik. Eddig csak 1-2x láttam, hogy vizet inna. Csak a cukros üdítőket issza, de a napi topjoy is lecsúzsik.
2016. márc. 15. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!