Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mi volt ami ízlett külföldön...

Mi volt ami ízlett külföldön és mi okozott csalódást?

Figyelt kérdés
2016. dec. 15. 18:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%

Nekem eddig majdnem minden étel ízlett külföldön, kivéve a tenger gyünölcseiböl készültek, de azokat eleve nem szeretem.

Igen sok finom ételt ettem más országokban, de eddig csak egy volt, amit nem bírtam meginni, és ez Bulgáriában a kvász, minden más legalább is elfogadható volt.


A legtöbb (általam ismert) országban sokkal változatosabb a mindennapok étrendje, sokkal több alapanyagot használnak, többféle módon készítik el öket. Emellett nem a húst-hússal étkezés a divat, hanem sokkal több egyéb s van egy-egy étkezésben.

2016. dec. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
95%
Milánóban voltunk. Mondom eszek egy IGAZI milánói makarónit! Paradicsomszósz,tészta,sajt.....ohne más.
2016. dec. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
72%
Milánóban voltunk. Mondom eszek egy IGAZI milánói makarónit! Paradicsomszósz,tészta,sajt.....ohne más.Szlovákiában a vadas marha knédlivel viszont világbajnok.
2016. dec. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
95%
A legjobban a ciprusi kajákért vagyok oda (meze, igazi görögös gyros stb.) Ami csalódást okozott, az szintén a Milánóban étteremben rendelt makaróni és Bibionéban a pizzától se voltam elájulva. Itt ugyanakkor volt szerencsém valamilyen csokis sütihez, ami isteni finom volt és amilyet sajna azóta se láttam sehol:(
2016. dec. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
78%

Németországban, Ausztriában jóformán minden ízlik (csak nem "magyaros - de ez természetes), az olaszországi ételek is jók, de ha valaki a "magyarul" készül olasz ételeket várja, az csalódni fog. Bulgáriában minden nagyon finom volt, különösen a sokféle zöldség használata volt pozitív.

A japán ételek jó része igen ízletes, ami a legkevésbé tetszett, az a sushi volt.

Az igazi, házi készítesü angol és ír fogások kimondotan jók, ellentétben az iparilag készített ételkkel.

2016. dec. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom, milyen jogon vagyok lehúzva. Igen, a milánói vacak volt, de te a fotelből biztosan el tudod dönteni, hogy fú nincs is igazam. Mellesleg még csak nem is az utolsó által felvázolt szitu volt, nem magyaros jellegűt vártam és máshol nem is csalódtam a minőségben.

Komolyan egy ilyen kérdésnél miért kell leugatni egyeseknek azt, aki írt egy teljesen kulturált választ? Persze akinek nem inge, ne vegye magára.

2016. dec. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
82%
Nekem mindenhol minden nemzeties jellegű étel ízlett eddig külföldön (német, szlovák, osztrák, lengyel, ciprusi, görög, stb), egyedül Olaszo. volt csalódás gasztronómiai szempontból. Minden nagyon drága, és egyáltalán nem olyan húdefinom. A kávézók, cukik kínálata elég egysíkú, minden nutella nutellával, a fagyi nagyon mű és rossz, a tészták uncsik voltak (lehet, h csak én voltam ilyen peches, hogy egy jó helyet sem sikerült kifogni. Na jó, egyet :)
2016. dec. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Spanyolországban nagyon finom Spanyol burgonyás tortilla-t ettem.

Szlovéniában nagyon jó shaorma-t.

Olaszországban viszont borzalmasan rossz pizza-t.

2016. dec. 16. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Talán egyedül a kantoni medúzaleves.
2016. dec. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
7-es: "mű" olasz fagyik, ez vicces :))))
2016. dec. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!