Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Külföldön miért más ízű a...

Külföldön miért más ízű a tej, mint itthon?

Figyelt kérdés

Itthon kb minden tejnek ugyanolyan íze van (friss tej), míg külföldi tej az nem izlik (pl Olaszországba voltam, ott vettem tejet és nem izlett)


Miért van ez?


2013. ápr. 10. 18:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A tej íze függ attól is, hogy milyen takarmánnyal etetik a teheneket.
2013. ápr. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én Skóciában voltam, és vettem/ittam tejet, nekem magasan jobban tetszett mint az ithoni.
2013. ápr. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az elsővel osztom a véleményemet, a takarmányozástól és a tej zsírtartalmától függ a friss tej íze.(a zsír az ízvivő anyag , nemcsak a tejben, mindenben )

Aztán persze más íze van a hosszanfriss tejeknek is,(a magashőmérsékletű sterilizálás miatt kissé karamellizálódik a tejcukor) de ehhez már lassan 20 éve hozzá lehetett szokni, azóta van MO-on UHT tej.

2013. ápr. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
32%

Mert az tej!

Itthon víz + tej..

2013. ápr. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 mustafa33 ***** válasza:
0%
Mert más a kifejt tej és a gyártott tej.
2013. ápr. 12. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 mustafa33 ***** válasza:
Attól is füg milyen zsiradékot adnak hozzá az egalizálás után. Először leforgatják 0,03% zsírtartalomra, azután hozzáadják a kívánt zsiradéktartalomra. Van ahol növényit.
2013. ápr. 12. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves mustafa :) Azt Te is jól tudod, hogy friss kifejt tejjel nem lehet népeket ellátni.Ahhoz, hogy mindenki asztalára elkerüljön a kifejt tej, egy bizonyos utat meg kell járnia. igaz csak pár órát. és nem gyártják a tejet, hanem hőkezelik, és a fogyasztói igények szerint állítják be a zsírtartalmát , az eltarthatóságát is a hőkezelések szerint határozzák meg.

De az eddigi kommentjeidet figyelembe véve, nem kell ezt Neked külön elmagyarázni :)

Nem legel mindenki környékén egy kedves Riska :)

2013. ápr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 mustafa33 ***** válasza:

Kedves előző ☺, ezzel én is tisztában vagyok és nem is innám nyersen egy ismeretlen Riska (hátha TBC-s) tejét.

(egyébbként gyerekkoromtól nem iszom a friss tejet. Az minden türk eredetűt meghajt ☻, azért ők csak savanyítás után eszik-isszák).

De gyártottnak mondom azt amit egalizálnak, mert kivonják a zsiradékot és vagy részben visszadják , ami a jobbik eset, vagy másfélét - gyakran növényit adnak hozzá a kellő zsírtartalom beállítására. Ha ehhez ráadásul hosszú időre van tartósítva olyan módszerrel, hogy porrítják és utána újra higgítják, hát ez a két eljárás együtt vajon mi, ha nem tejgyárban gyártás?

Egyébbkén szégyen és ugyanakkor szomorú, ha olyat hallani nyilatkozni egy falusi polgármestertől, mint minap a tv-ben, hogy a hó miatt a faluban nem volt tej.

Mi ez, ha nem a világ rendjének a fejre állítása, ha a faluba a tejet és kenyeret a városból hozzák.

2013. ápr. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 mustafa33 ***** válasza:
Mifelénk egyébbként egy (nagy)tejtermelő friss tejjel látja el a környéket, erre kialakított hűtős tartályos furgonokon hordják szét és fütyszóval jelzik az érkezést az utcákba (lehetőleg azonos időpontban), úgy "csapolják" a vevőknek. Naponta fris fejésből van, és városban!
2013. ápr. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert Magyarország a silány minőségű áruk szomorú kolóniája. Próbáld ki az almalevet, egyetlen országban sem lehet kapni olyan ízűt mint nálunk, amiből megiszol egy pohárral és három napig ég tőle a gyomrod, mert persze köze nincs az almához még ízében sem. Gondolom ez a tejjel is így van, csak már megszoktuk.
2013. ápr. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!