Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mi volt ami ízlett külföldön...

Mi volt ami ízlett külföldön és mi okozott csalódást?

Figyelt kérdés
2016. dec. 15. 18:22
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Nem azért indítottam el ezt a témát, hogy ízléskülönbségekről vitatkozzak, sem azért, hogy más konyhákat leszóljak, hanem kíváncsi voltam, hogy más mit tapasztalt ezen a téren, anélkül, hogy bárkire jelzőket aggatnék, ha valami nem tetszett neki. Az olasz ismerősöd akkor egyen otthon olasz kaját, itt próbáljon mást megismerni, ha túl fűszeres neki, ne egye.
2016. dec. 16. 12:46
 22/26 anonim ***** válasza:
93%
Horvátoknál ettem eddig a világ legfinomabb pizzáját,görögöknél nekem nagyon bejött a souvlaki ellenben a spagetti nem ízlett:) Bulgáriában isteni gyümiket ettünk ,és nekem ízlettek a péksütik is. Egyiptomban éhesek maradtunk..semmi sem ízlett se a hús se a süti semmi.törökben fantasztikus a baklava viszont a spagetti ott is nagyon rossz volt..:)
2016. dec. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
OFF: Mi az az Y generáció????
2016. dec. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Akik 1990 után születtek.

Itt cenzúráznak is?!

2016. dec. 16. 19:57
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Tetszett: zurek (lengyel savanyú leves), kovászos uborka, szintén lengyel káposztás savanyú leves, aminek sajnos nem tudtam megjegyezni a nevét, van egy édes krémtúrójuk, amit reggelihez hoznak ki, de valami olyan eszméletlenül finom és lágy, hogy gőzöm sincs, hogyan állítják elő.

Szezámmagkrém lepénnyel, gránátalmás mentás túrókrém, szezámmagleves, citromfüves krumpli, köményleves, dióval töltött datolya - ez egy mazza menü része volt, szíriai kaja, az emlékétől könnybe lábad a szemem. Szlovákiában ettem egyszer vajban sütött halat, életem legjobbját.


Nem tetszett: borscs. Apfelschorle, tenger gyümölcsei leves (visszabámult rám a kagyló). A zömét nem tudom elmondani azoknak, amik nem ízlettek, mert nem jegyeztem meg őket. Illetve általában az erős ízeket szeretem, minden a nemszeretem kategóriába került, ami nem volt elég ízes.

2016. dec. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Én az egyik válaszolóval ellentétben odáig vagyok az olasz fagyikkal, amiket eddig ott kóstoltam, azok mind messze a legjobb fagyis élményeim voltak. :) Pizzában viszont csalódtam már én is Olaszországban, pedig én kimondottan nem szeretem a magyaros fűszeres-zsíros ízvilágot, szóval nem is azt vártam.

Görögországban pedig eddig 1-2 kivétellel mindenhol brutál jó souvlakit ettem, a gyros-szal viszont sokszor nem voltam megelégedve. Nagyon szeretem még a kefalóniai húsos pitét is.

A vízi élőlényekben viszont kb. mindig csalódtam, ebből a legborzalmasabb a tintahal volt számomra. A polip pedig talán még a legjobb.

Spanyolországban viszont mindennel meg voltam elégedve, amit elém tettek, kiemelném talán a paellát, a churros-t és a gazpachot.

Kapásból ennyit tudok, ami nagyon tetszett vagy nem tetszett.

2017. jan. 12. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!