Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Hol lehetne venni andalouse...

Hol lehetne venni andalouse szószt (belga)?

Figyelt kérdés
Belgiumban a mustár, ketchup, majonéz mellett van egy saját spéci szósz, az andalouse, és régebben éltem ott, de mostanában sosem jön össze, hogy kijussak, és nagyon-nagyon hiányzik (a kis dolgok is fontosak :DD). Nem láttatok esetleg Magyarországon valamilyen boltban ilyet, esetleg Ausztria is szóba jöhet?

2017. jan. 31. 00:37
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Nem nagy kunszt házilag elkészíteni: andalúz mártás
2017. jan. 31. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Belfrit-ben lehet kérni kis dobozban. Ők keverik, 150 forint egy adag :) Boltban még nem láttam, én otthon csináltam egyszer-kétszer.
2017. jan. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%
Az andalúz szósz (mily meglepő) andalúz, tehát spanyol,nem belga. Millió recept van neten, sokkal finomabb az otthoni, mint a bolti.
2017. jan. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Hármas: nem is állította hogy belga, csak hogy ott vett régen. Tényleg elég népszerű ott.
2017. jan. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, a Belfritre én is rájöttem, sajna már 200 náluk, és nem ők keverik, hanem szállítják nekik, én is találtam recepteket, csak a koliban nem akartam nekiállni, de majd lehet megpróbálom.

És de, az andalouse egy belga specialitás, a név meg egy jó kis etimológiai kérdést vet fel, de például a franciák a franciasalátát macedón salátának hívják, szóval, ez csak egy név. [link]

2017. febr. 1. 19:50
 6/8 anonim ***** válasza:

Csinálj otthon!


Majonéz, paradicsompüré, pirospaprika(por). Ezeket összekevered ízlésed szerint.

Ha gondolod tehetsz bele sót, borsot, fokhagymát.

2017. febr. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

# 5


El tudom képzelni hogy andalúziához semmi köze ennek, ahogy a francia saláta sem francia, a milánói és a bolognai sem azokból a városokból származik, a húsipari zselésített hulladék párizsiről nem is beszélve.

2017. febr. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Esta es una receta de salsa derivada de la mayonesa, y aunque se conocen dos tipos de salsas con este mismo nombre (y de éstas algunas variantes), tienen distintos orígenes. Uno es de Andalucía y el otro de Bélgica.

gastronomiaycia.republica.com/2010/09/24/salsa-andaluza/amp/

Tehát van kettő típus, egy, ami valóban Andalúziából származik és egy belga. Az andalúz egy fehér dolog (sokszor andalúz majonéznek is hívják), míg a belga sárgás pirosas szósz.

2017. febr. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!