Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A kávéban a koffein okozza...

A kávéban a koffein okozza azt a hirtelen jókedv érzetet vagy más?

Figyelt kérdés
mikor kávét iszom rá 1-2 percre jokedv érzés tölt el. viszont fel is dobja a vérnyomásom meg az idegrendszerem sajnos. a jokedv megtartása végett a koffein mentes kávé kiváltja a jókedv érzés ,magas vérnyomás emelkedés nélkül??
2017. febr. 4. 10:52
 1/5 anonim válasza:
Kávéfüggő vagyok. És szívbeteg. Gyorsan szokj le. Mate tea: feldob és még egészséges is.
2017. febr. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem lesz tőle jókedvem úgyhogy ez valami egyedi dolog lehet.
2017. febr. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
olvastam valahol,hogy phszihés feldobottságot okoz amit néha érzek is. de szerintem az idegi és vérnyomás növelő hatása függ az alap állapotunktol. észrevétel
2017. febr. 4. 11:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Van ennek némi alapja.

Ha a vérnyomásodat nagyon felviszi akkor inkább tejeskávét igyál, de azt is úgy hogy kevés kávéval hígítsd fel, tehát legalább 3/4 tejet adj hozzá, az annyira nem fogja feldobni a vérnyomásod, de minimum fele fele arányba keverd a kávét tejjel. A koffein mentes kávé nem dobja fel a vérnyomást, de lehet hogy fenét sem fog érni. Ha hirtelen hagyod el a kávét akkor fejfájás lehet a vége, a napi adagot csökkentsd, esetleg 3 in 1 kávékat fogyassz az azért mégis gyengébb.


Nekem annyira nem dobja fel a vérnyomásomat pedig a családban mindenkinek gond van a vérnyomásával, sajnos öröklődő ez. Nekem szerencsére nincs gond, sőt alacsonyabb is a kelleténél, még mondták is hogy igyak egy kevés kávét, de ha napi 3 nál többet iszom az már eléggé feldobja.

2017. febr. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is jobb kedvem lesz a kávétól, de én kávéfüggő vagyok. Nem a koffein, hanem a kávé íze az amit imádok, így a koffeinmentes kávé is jó nekem. Próbáltad már azt? Ha attól is jobb, akkor érdemes átszokni rá, mégiscsak jobb ha koffeinmenteset iszol, persze ha neked is lemegy 3-4 kávé egy nap.
2017. febr. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!