Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mochit lehet sima rizsből...

Mochit lehet sima rizsből csinálni?

Figyelt kérdés

Sehol nem találok mochi rizst, vagy mochi(ko) rizslisztet. Egy helyen láttam előkészített mochi tésztát, de nagyon drága volt, no meg megfoszt az elkészítés élményétől :)


Sok helyen írják, hogy sima rizsliszt is jó. Azzal is megcsinálható? Ugyanúgy fog ragadni, nyúlni, vagy esetleg keverjek bele egy kis búzalisztet?



2017. febr. 13. 16:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Rizslisztet lehet kapni a Tescoban, Sparban, Intersparban.


[link]

2017. febr. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%

Voltak mochikísérleteink, ami egy egyszerű receptbe futott bele, ami heti 6-10-szer készül a mikrónkban.

Közönséges rizslisztet használunk (illetve én barnát, mert az ízlik), ahogy rizsben sem vagyunk válogatósak. Még nem jöttem rá, hogy mire lenne jó speckó rizst venni (kivéve egyes esetekben az íz miatt).

Persze lehet, hogy nem vagyunk elég kifinomultak, de arra akartam kilyukadni, hogy érdemes lehet megpróbálni sima rizsliszttel, hátha neked is beválik.

A mi mochink az nem formázós, hanem összekeverjük és megmikrózzuk, de nagyon poénos állaga van. A búzaliszt teljesen más, tuti elrontja a jellegzetes mochiállagot.

2017. febr. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első: igen, de ez az úm. "közönséges" rizsliszt, nem a speckó fajta. Ilyet már sok helyen láttam, de valszeg végtére amúgy is ezt kell majd megvennem.


Második: hogy érted? Nem csináljátok meg golyóformára? Nálam az volna majd a cél :D

Amúgy a búzalisztet azért kérdeztem, mert angolul eme rizsliszt neve többek között "glutinous rice flour", ebből gondoltam, hogy esetleg úgy van kitenyésztve, hogy tartalmazzon glutént, vagy később hozzákeverik. Logikusnak tűnt, hogy ettől ilyen nyúlós. De nem, utánaolvastam, és megtudtam, hogy bár ez a neve, félrevezető, mivel egyáltalán nem tartalmaz glutént. Hülyeséget kérdeztem tehát ezzel a búzaliszt dologgal. A különleges tulajdonsága viszont ennek a rizsnek, hogy elvileg átlagnál magasabb a keményítőtartalma. Így viszont arra gondoltam, hogy esetleg egy-két kanál kukoricakeményítőt kevernék hozzá, ha nem sikerül megfelelő állagúra a tészta.

2017. febr. 14. 07:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!