Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Töltött káposztát szeretnék...

Töltött káposztát szeretnék csinálni, de nem kaptam savanyú káposzta levelet, csak sima káposztát. MIt kell ilyenkor csinálni? Írna valaki házilag jó receptet?

Figyelt kérdés
2015. szept. 12. 07:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
17%
Olyan forróvízbe beledobod az édeskáposztafejet, amiben van 1 ek. só, 2 ek. cukor. Amikor félig megfőtt, 3-4 ek. ecet rá, ebben hagyod kihúlni.
2015. szept. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%

Két lehetőséged van:

- csinálsz egy olyan lét, mint amikor a kovászos uborkát készíted, és meleg helyen tárolva kivárod, míg megsavanyodik a káposzta-leveled. Bár ez ilyen hőmérséklet mellett, több idő

- veszel apró-káposztát, és a levél nélkül, a húsgombócokat főzöd meg. Akkor már ízre olyan lesz, csak nem szárma lesz, hanem csak gombóc. Persze vigyázni kell, nehogy szétfőjjönek benne.

- de az is lehet, hogy mást főznék, és majd amikor kapható lesz az üzletekben a káposzta levél, akkor venném sorra!

2015. szept. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
A főzővízbe lehet dobni édesköményt, egészborsot, meg 1-2 fokhagymagerezdet.
2015. szept. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
A kihülő lébe beleöntesz 2 dl ecwetet. Hagyod állni benne fél órát.
2015. szept. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
nincs levél a faluban. nem kaptam sehol savanyúkáposzta levelet.
2015. szept. 12. 08:18
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet meglepődsz azon amit mondok, de legalább annyi helyen csinálják egyszerű káposztalevélből, mint savanyúból.
2015. szept. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem édeskápiból finomabb. Jó paradicsomosan...még ketchupot is szoktam rányomni! ;)
2015. szept. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%

Ketchupos töltött káposzta, duva lehet. :D Azt hiszem maradok a hagyományosnál.

Szerintem egyszerűen főzz mást, főleg ha a család ragaszkodik a szokványos ízhez.

2015. szept. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%
A szabolcsiak édes káposztából szokták készíteni. Nézz recepteket "szabolcsi töltöttkáposzta" címen :)
2015. szept. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
2015. szept. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!