Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A keksztekercset jó sima...

A keksztekercset jó sima cukorral csinálni?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam,ha sima cukorral csináljuk porcukor helyett,érzed ahogy ropog a fogad alatt....

Jó sima cukorral is?



2015. okt. 16. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:
ha jó, hogy ropog a fogad alatt, akkor igen. Bár nagy nehezen tuti elolvadna, de a por jobban segít neki beszívni folyékony hozzávalókat is, meg összedlgozás is könnnyebb
2015. okt. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem jó,persze hogy nem.

Köszi szépen! :D

2015. okt. 16. 13:02
 3/7 anonim ***** válasza:

Van, aki szereti a cukorropogást (én diós palacsintában nagyon), van, aki utálja.

Jobb sima cukorral, max. nagyon keveseknek jönne be máshogy. Nem kockáztatnék, ha nem vagyok teljesen biztos benne, hogy felolvad, csak és kizárólag forró folyadéknál hagyom ki a cukordarálást, könnyű az.

2015. okt. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nemcsak a ropogásról van szó, hanem hogy nem lesz olyan jól gyúrható/nyújtható...


De ha azért tennél kristálycukrot bele, mert az olcsóbb a porcukornál... Akkor megoldhatod úgy is, hogy felolvasztod a kristálycukrot, aztán lehűtöd, és azt teszed bele. De ügyesnek kell lenned, hogy egyúttal ne karamellizáld. Vagy csináld vízzel, mintha fondant csinálnál, csak kevesebb vízzel, illetve jobban elpárologtatva belőle a vizet.

Nos ekkor viszont a gázt kell használnod, az is költség. :)

2015. okt. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

:) köszönöm szépen mindenkinek.

szerintem inkább leugrom a boltba porcukorért.

2015. okt. 16. 14:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Ropogni fog, illetve ami fontosabb, homogénebb, jobban kezelhető tésztát kapsz a porcukorral.
2015. okt. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
kérj a Jézuskától darálót :)
2015. okt. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!