Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Milyen montenegrói, illetve...

Milyen montenegrói, illetve szlovén édességet ajánlotok, ami könnyen beszerezhető Magyarországon belül?

Figyelt kérdés
Pár hét múlva Montenegróról és Szlovéniáról tartok prezentációt, és arra gondoltam, hogy mind a két nemzet egyik hagyományos édességét vinném be kóstolónak. Találtam párat, viszont nem tudom, hogy melyik lenne a legoptimálisabb, illetve ami nagyobb kérdés, hogy hol tudom beszerezni. Tudnátok adni pár tanácsot, illetve ajánlatot?

2017. máj. 19. 18:38
 1/2 anonim ***** válasza:

11 éve voltam Szlovéniában. A bolti édességválasztékon majdnem sírtam. Pedig nem egy falusi szupermarketben, hanem egy SPAR-ban voltam. Csak a nemzetközileg ismert édességeket, mint a MILKA vagy a Snickers találtam, semmi olyant nem láttam, ami idehaza nem lenne elérhető. Tehát úgy tűnik, hogy gyakorlatilag nemigazán van sajátjuk.

Montenegrói cuccok meg szerintem a keleti édességboltokban találhatók. Pl. a halva is a közel-keleti és a délszláv térségre jellemző édesség.


Miket találtál? Rájuk googleztál, hogy hol lehet őket beszerezni? :)

2017. máj. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Főként montenegrói süteményeket találtam, beszerezni nem tudtam sehol, szóval ez az ötlet sztornó. Szlovén édességből már nagyobb volt a választék, és a Tescoban található Mistica étcsokoládé Szlovéniában, azon belül Ljubljanaban készül. Pont a mai nap folyamán vásároltam belőle 6 táblát. :) Szerintem senki nem fogja zokon venni, hogy egy ország hagyományos édességei közül nem tudok valamit megkóstoltatni, a lényeg, hogy 50%-ban ezt a tervet sikerült teljesítenem. :)
2017. máj. 30. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!