Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mi a hagyományos alkoholos...

Mi a hagyományos alkoholos ital az észak-európai népeknél? (finn, svéd, norvég, dán)

Figyelt kérdés

pl. ugye oroszok: vodka, japánok: szaké, franciák: bor, stb.


így értem a hagyományos szót


2010. máj. 16. 23:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ahogy olvastam a finneknél egy ilyen nemzeti ital a Koskenkorva, ami meleg rumos tea, de és egyszer leveleztem egy finnel, aki a következőt írta a kérdésemre:

"Sahti, a form of Finnish beer is pretty traditional. It's beer made from malting different grains and filtering the liquid over juniper branches. Gives the beer a nice aftertaste and kick."


Ha értesz angolul érted, de a lényeg, hogy a Sahti egy malátából, külömböző magokból és borókából készülő sör.

Részemről ennyi, remélem hasznos volt!

2010. máj. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
párom finn. mit isznak?? főleg sört, cidert de a koskenkorva és a finlandia vodkájuk a híres. én sem gondoltam volna hogy főleg sört isznak.
2010. máj. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A skandinávoknál is gyakorlatilag a vodka megy. Lásd Absolut Vodka, ami svéd. A finn erasmusos haverok is mindig vodkát hoztak, nem is merült fel más.
2010. máj. 17. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
koorpiklani- vodka nekem ez a dal megadta a választ XD ök Finnek amúgy bár van egy olyan számuk is, hogy beer beer... hmm
2010. máj. 17. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

[link]


Eszerint a dánoknál a sör a legelterjedtebb, a finneknél, svédeknél, norvégoknál pedig a vodka és a sör nagyjából egyformán.

2010. máj. 17. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
A dánolnál van egy köménypálinka irgalmatlan ízzel, azt kínálták, mikor mi a jóféle szilvát, mint nemzeti töményet. Viszont a sör, calsberg, tuborg, ipari mennyiségben fogy.
2010. máj. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

igaz, izlandiakat nem említettél, de mivel ők is észak-európaiak, talán beférnek ide.


az ő nemzeti, hagyományosnak tekintett italuk a "Brennivín", ami égő bort jelent. krumpliból és köménymagból készül, pálinkaféle. néha "fekete halálnak" is nevezik, 37,5%-os. együtt is fogyasztják a "hákarl" nevű ételhez, ami erjesztett cápahús.


itt van róla az angol nyelvű wikipédiás szócikk: [link]


ez pedig további információ az izlandi alkoholfogyasztásról, ha érdekel:


"Boltokban kizárólag alacsony alkoholtartalmú sör(?) [~2%] kapható. Az ára 80-100 Korona [~300 Forint] körül van dobozonként. Ilyen söröket Európában nem termelnek, hiszen erre ott nincs szükség. Ezeket mind izlandiak gyártják, 3 külön márka van: Thule, Viking, Egils. Inkább frissítönek használják öket, masszív alkoholizálásra nem alkalmasak.

Akkor hol vásárolnak az alkoholisták? Két helyen van rá lehetöségük. Az egyik a monopol helyzetben lévö Vínbúð nevü bolthálózat. A kínálat rendkívül széles, a világ minden táját képviselik a polcokon sorakozó üvegek. Dél és é-amerikai borok, likörök, igazi (>4%) sörök, és minden egyéb, amit egy izlandi alkoholfüggö csak kívánhat. Alkalmanként magyar borok is kaphatóak. A magyar árakhoz képest minden legalább 3x annyiba kerül. [Egy Bailey's árát le sem merem írni] A másik lehetöség, ha szórakozóhelyen fogyasztunk alkoholt. Itt az árak húsbavágóan [szó szerint] drágák. A lerészegedést 8-10 ezer korona [30 ezer HUF] alatt nem lehet megúszni, ezért a bulik elött az "alapozás" mindig otthon vagy az utcán kezdödik."

forrás: [link]

2010. máj. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a sok részletes választ


igen, Izland is jó példa, csak kimaradt :)

és engem érdekelne ott egy Bailey's ára XD

2010. máj. 17. 13:56
 9/11 anonim ***** válasza:
nekem van egy dán barátnőm. whiskey és igen Tuborg az ugye egy dán sör
2010. máj. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2010. júl. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!