Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Valamilyen különleges húsgombó...

Valamilyen különleges húsgombóc receptje van valakinek?

Figyelt kérdés
olyan húsgombóc recepteket várok ami kicsit exotikus vagy mediterrán jellegű. pl kínai mártásban,currys-en ,thai húsgombóc stb ,de ne legyen túl drága kaja és ne csípős.. Már unom a paradicsom mártásosat. csak 500g darált húsom van.
2010. máj. 22. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A húsgombócba borsot,fokhagymát,kakukkfüvet,rozmaringot teszek. Egy tepsít vékonyan kizsírozok,törtkrumplit teszek bele, A tetejére sorban rárakom a kicsire formált,olajban kisütött gombócokat.

2-3 dl házitejfölt,vagy főzőtejszínt símára keverek 2 tojással,reszelt sajtot teszek bele, a gombócokra öntöm,és addig sütöm,amig a teteje megpirul.

Ha szeretitek,tehetsz rá a tejföl helyett besamelt is.

2010. máj. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,nagyon jól hangzik,ez lesz ma ebédre. azt hiszem csinálok egy kis besamelt és teszek bele tejfölt is. a húsgombócok mellé teszek még csirke májat is,hogy gazdagabb legyen.
2010. máj. 23. 08:02
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen.Jó étvágyat hozzá!
2010. máj. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Újra én vagyok. Közben eszembe jutott,hogy szoktam káposztásan is főzni. Zsírban hagymát pirítok,rá pirospaprikát,rá a csíkokra vágott káposztát (lehet savanyú,vagy édes is,az édeset sózom,) teszek rá borsot,törött köménymagot,jól átpirítom,felöntöm nem túl sok vízzel. Ha a víz már majdnem forr,beleteszem a húsgombócokat,és megfőzöm. A végén tesezk bele egy kevés tejfölös habarást.

A húsgombócokat ( paradicsomos kápsztába is),azért jó forró vízbe tenni,és nem hidegbe,mert a forró víz "összerántja" a külsejét és nem fő szét az ételben.

2010. máj. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
múlt héten vasárnap szegedi káposztát csináltam, szerdán volt káposztás tészta is(még maradt belőle) úgyhogy káposztás kaját most egy darabig látni sem akarok,de azért köszönöm. Az első receptet csinálom,készítettem besamelt és abba raktam tojást meg tejfölt,reszelt sajtot és fűszereket. csirkemájat elősütöttem,megfűszereztem,és azt is ráraktam a burgonyára a fasírtok közé. már így is jól néz ki,kíváncsian várom a végeredményt.
2010. máj. 23. 11:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Sved husgomboc:

1- megcelzom a legkozelebbi ikeat

2- besetalok a kajas boltba es a kosaramba pakolom a melyhutobol a köttbullar feliratu zacskot es a korulotte levo polcokrol a gräddsås feliratu tasakot es a lingonsylt feliratu uveget

3- hazamegyek

4- a hasznalati utmutatot koveteve kisutom a husit es megcsinalom hozza a szoszt. Sutok hozza sultkrumplit, a husikat a szosszal leontve, lekvarral es sultkrumplival talalom.

2010. jún. 5. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!