Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Hizlal a kínai kaja? Mennyire...

Hizlal a kínai kaja? Mennyire egészségtelen?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy hetente többször is eszek a kínaiban, annyira szeretem. Kedvencem a kínai rízstészta. Menyire káros? Mi van benne, amitől olyan finom?
2010. máj. 23. 22:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
Attól olyan finom mert telenyomják nátriumglutamáttal(izfokozó),és az nem igazán tesz jót a szervezetednek!Meg aztán ki tudja milyen minőséű húsból készitik a kajákat...,hallottam már pár érdekes dolgot:/ Inkább készitsd el magad otthon,a rizstészta egyébként egészséges és sztem nem egy hizlaló kaja a kinai,amgyar inkább! Itt egyébként olvashatsz róla: [link] mennyire "egészséges" az izfokozó...
2010. máj. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
61%
Ha a kínai gyógymódok több ezer évre tekintenek vissza és az egészségről szólnak,képes lennél elhinni,hogy hízlalnak a kínai kaják? Összekeverted a Mc'Donalds-al !
2010. máj. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
65%
a zöldségeket csak félig főzik meg, ezért ropognak és ezért nem megy ki belőlük a vitamin. ennyit a zöldségekről... a többit inkább ne is nézd, már attól is beteg leszel :D
2010. máj. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
Attól függ, hol eszel. A rendes kínai éttermekben jó minőségű, egészséges ételt kapsz, de a kínai önkiszolgálók 90%-a rosszabb a mekinél is.
2010. máj. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%
te láttál már kövér kínait?:D
2010. máj. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%
Annak, amit a kínaiak valóban esznek, köze nincs ahhoz, amit nálunk a kínai önkiszolgálókban kínai kajaként árulnak. Mivel az eredeti hozzávalók beszerzése kissé drága lenne (nem véletlenül nem eszel 1000Ft-ból, ha autentikus kínai étterembe mész), itteni anyagból dolgoznak, az ízeket pedig nátrium-glutamáttal pótolják.
2010. máj. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
35%
Első: te nagyon hülye vagy!
2010. máj. 24. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%
A kínai kaja nagyon jó, edd nyugodtan, nem hizlal. Az viszont igaz, hogy nem mindegy, melyikbe mész?! Amúgy pedig egyáltalán nem olcsó :(
2010. máj. 24. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nem hízlal és amikor beteg voltam azt bírtam enni, viszont a normális kajákat mind kihánytam. Kenyeret, krumplit, mindent.


Csak a rizst nem, és pl a kínai kaják közül az ilyen-olyan csirke rizzsel, azt sem.

2010. máj. 24. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
69%

Ami MO-on elérhetö kinai kaja, az semmivel sem jobb, mint a McDonalds-os, és semmi köze az eredetihez. Egyáltalán nem egészségesek, mert tele vannak izfokozóval, meg még több adalékkal, amiröl nem akarsz tudni.

Az, hogy a kinaiaknak vannak több ezer éves gyógymódjai, semmit nem jelent se a gyógymódokra mézve, se az ételek minöségére nézve. A hagyományos kinai gyógymódokban ilyen "gyógyszerek" vannak, mint tigriscsont, orrszarvútülök, denevérkivonat, stb - amit senki sem minösithet hatásos és értlemes dolognak, a legtöbb legfeljebb babona szinten van.

Egyébként vannak kövér kinaiak is, csak kevesen, de nem aert, mert a kinai kaja nem hizlal, hanem mert nagyon kevés ennivaló van egyáltalán. Próbáld ki, hogy naponta eszel 100 g rizst, meg egy marék zöldséget - ettöl egész biztos lefogysz, mert alig van benne kalória, de ha ugyanennyi kenyeret ennél hagymával meg zöldpaprikával, akkor se tudnál elhizni.

2010. máj. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!