Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Kedvenc tortatok? Ami nagyon-n...

Rebi13524768 kérdése:

Kedvenc tortatok? Ami nagyon-nagyon finom?

Figyelt kérdés
Szulinapra tudnátok írni valami habos (belulrol) tortát..Vagy a kedvenc tortatokat ami nagyon nagyon finom.. Annyi a lenyeg hogy ne legyen gyumolcsos!

2017. nov. 27. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Oroszkrém , Csokko-banán , Mogyoró specialitás ( nem nutelás) , rumos gesztenye , Citrom habos krémes , de ettem profi puncstortát is .
2017. nov. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mézes krémes , Kávés tejszínes , Karamell , Csoki torta francia vagy párizsi krémmel és a Marlenka .
2017. nov. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi csináltattunk legutóbb egyedit egy jó cukrászdában.

A gesztenyés krémesről vettem a töltelékjének az ötletét, csak ez kókuszos, fehér csokis volt, a krém tejszínhabból és maszkarpónéból készült, ahogy mondtam fehércsokis-kókuszos ízben, jó vastag, habos töltelék volt a tortalapok között.Nem túl édes, pont jó, mennyei volt és csupa-csupa hab és krém!

2017. nov. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát az én kedvencemen van gyümölcskocsonya, de vmi isteni. Sima túrótorta, csak nem barackos, hanem meggyes gyümölcskocsonyával a tetején.

A másik a fekete erdő(igen, meggy imádó vagyok:D).

Meg a mézes-krémes, francia krémes, hólabda torta(ezt utoljára kaptam meglepibe a barátaimtól:)

2017. nov. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik kedvencem a karamellás-banános sajttorta, a másik, amit utoljára csináltam, a trüffeltorta.


[link]

[link]


A trüffeltortát nagyobb méretben, 24 centis tortaformában készítettem, összesen 80 dkg csokival, 6:2 arányban 70%-os belga ét és tej, a trüffeleket is vegyes csokiból csináltam. Tejszínből kicsit többet tettem hozzá, összesen 9 decit, és valamivel több vajat, ezenkívül kevertem egy kis mézet mindkét masszába. A tésztához is arányosan több hozzávaló kell, legalább 6, L-es méretű tojás. A krémnek valót kihűlés után felvertem robotgéppel, isteni habos, de tömör állaga lett. Minden szintre tettem egy vékony marcipánlapot is, a diós trüffel nálam darált mandulába volt forgatva. Nagyon finom, de iszonyú tömény, csak egy vékony szeletet lehet enni belőle egyszerre.:-)

2017. nov. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Két kedvencem van: kinder bueno, feketeerdő

Előbbi nem gyümölcsös

2017. dec. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!