Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A külföldieknek mi a véleménye...

A külföldieknek mi a véleménye a magyar péksüteményekről? Miért csak Magyarországon van ennyiféle finom pékáru? Vagy ha más országokban is van, melyek azok?

Figyelt kérdés
Akármilyen országban voltam, sehol nem volt annyi jó péksütemény, mint itt. Ha van is, akkor is sokszor csak francia croissant, ami iszonyú drága szokott lenni. Miért nem jutott eszébe még senkinek, hogy leutánozzák? Ha valaki nyitna egy magyar pékséget más országokban, nem lenne sikere? Mondjuk a fornettit lehetne nemzetközivé tenni. Pl ami a spanyoloknál megy, szerintem az a legborzasztóbb, csak croissant van, azon kívül meg ilyen bezacskózott tartósítószerrel teli péksütiket esznek. A másik, amire kíváncsi lennék, hogy az olyan országokban, ahol nincs semmilyen péksüti, ott mit esznek az emberek, ha csak gyorsan be akarnak kapni valamit? Mindig szendvicseket vesznek? Vagy vesznek zsömlét és felvágottat?
2017. ápr. 10. 18:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Na,igen... Magyarországon ezzel arányosan rengeteg elhízott is van. De nem hiszem, hogy olyan sok helyen járhattál, dugig van Ausztria, Németország, Anglia, Amerika, Olaszország, Franciaország, Afrika is péksütikkel.
2017. ápr. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%
Azért az elég nagy tudatlanságra vall ha szerinted MO jobb pékáru fronton mint Franciaország, Olaszország, vagy Ausztria.
2017. ápr. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%

Én Ausztriában lakom, itt van sokféle, olyanok is, amik Magyarországon nincsenek. Csak, hogy egy párat soroljak: almástáska, mogyorós-csokikrémes croissant, túrós batyu, dióscsiga, marcipános-cseresznyés rácsos, fahéjas pillangó, mákostekercs...

Sósból is van sokféle: sajtos rúd, sonkás rúd, pizzás rúd, szalámis/sonkás/gombás csónak, paprikás-húsos rúd, sós perec

Szendvicsnek szokták vinni: mindenféle magvas cuccokat, zsemlét, kornspitzet, szezámos spitzet, baguettet, meg még sokfélét.

2017. ápr. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%

Máshol sokkal több fajta pékáru van. Nem is kell messze menni. Pl. Horvátországban sokkal többféle kenyér, zsemle van. És mindig frissek! Ott igényesebbek vagy kényesebbek erre a vevők, nem veszik meg a szárazat, nem frisset.

Igaz pl. kakaós csigát nem láttam még. De nyilván azért, mert nincs rá igény. Inkább sós péksütikből van több fajta.

Fornetti pedig már régóta nemzetközi :) Mondjuk szerintem az is messze van a finomtól.

2017. ápr. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%
Nemetorszagban elek (kisvarosban). Rengeteg pekseg Van... Peksegben dolgoztam is KB 5 evet. Zsemle, kenyer nagyon finom tud Lenni, de a peksütemenyektöl, tortaktol a hajam egnek all. Ha valami tejszineset akarsz venni, teljesen mindegy, milyen izesitesü, csak tejszin izt erzel... Vajkremes sütemeny, ugyanaz. Mindenre rakenik a cukormazat, hogy jol ragadjon es kaloriabomba legyen. Cukormentes sütit vagy fagyit Meg nem lattam felenk.Nekem nagyon hianyzik a kakaos csiga, pogacsa, Magyar sütemenyek. De ha valamit nagyon kivanok, megsütöm magamnak, sütemenyt Mär csak nagyon ritkan veszek.
2017. ápr. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
55%
Finom????? FÖRTELMES a magyar pékárú! Voltál már Németországban? Na ott menj be egy átlagos pékségbe és magad alá sz*rsz milyen a választék és a minőség, össze sem hasonlítható a magyar szeméttel!
2017. ápr. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
65%
Na ne röhögtessél már.
2017. ápr. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
51%
A fornetti meg a legalja, én akkor se ennék meg ha nekem fizetnének érte.
2017. ápr. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
58%

én is sok országban jártam már és ez nekem is feltűnt

itthon bemegyek egy pékségbe és 20-30 féle dologból választhatok

egy kis sparban is a péksüti osztályon van legalább 20 féle péksüti



amúgy szerintem ez nem magyar találmány, hanem arab

ott rengeteg péksüti van

2017. ápr. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
48%
Dániában jók a péksütik. Ezek a fornettis hulladékok meg az albán(nyilván echte magyar) látványpékségekben készült vackok nem ütik meg az ehető szintet.
2017. ápr. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!