Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Aki már evet sushit annak...

Aki már evet sushit annak hogy ízlett? Egy olyannak aki még nem evet melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
2018. febr. 2. 20:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Én imádom, vannak kedvencek és kevésbé preferálták.

Ha nem vagy bevallalos akkor a tengeriherkentyu nélküli sushival könnyű kezdeni. Pl japán omlettes, avokados valamilyen zöldséges. Illetve a lazacos, füstölt lazacos is kifejezetten jó első tapasztalat, én konkrétan amiatt szerettem meg.

E melle könnyű megkapni a kvázi teljes sushi élményt, waszabival, gyomberrel, szója szósszal..

Arra figyelj hogy jó minőségű szusit kosotolj.

2018. febr. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Imadom! Barmikor barmennyit meg tudnek enni belole. Elso kostolasra a zoldsegest/tonhalast v a fustolt lazacosat ajanlom, de csak jo helyrol vasarolva!
2018. febr. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon ízlett. Ha szolidat akarsz, egyél uborkás makit, az amúgy kellemes, de ha már sushi, nekem a tengeri herkentyűs az igazi (kivéve, ha én csinálom itthon, akkor mindig vega). Lazac, vörös tonhal, vajhal, pácolt makréla... Szuper mind és semmi vad nincs bennünk, nagyon kellemesek, finomak.

Az ikrások viszont sosem jöttek be.


Kollégák rendeltek folyton s ették wasabi nélkül, azt ne csináld, az kell, az poén, amikor megcsavarja az orrod :D De ha érzékeny vagy, óvatosan használd. Mivel azt nehéz, én eleve gyöngére keverem, sok szójaszósszal.

2018. febr. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
imádom :D ha szereted a halat és nem zavar, ha nyers, akkor lazacosat érdemes kipróbálni, ha szereted a rákot, akkor azzal is kezdhetsz (én azt pl. nem szeretem), de vannak kaviárosak is. ha kicsit félsz, akkor kezdj zöldségessel (uborka, pácolt retek, avokádó, spárga) vagy omlettessel, vagy tofussal. wasabinál van tofu box, abban tofus, omlettes és zöldséges van csak, én sokszor szoktam azt rendelni.
2018. febr. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
ja és mindig egyél egy darabot a gyömbérből két maki/nigiri között, hogy ne zavarjon be az előző íze :) kicsit tegyél a wasabiból a szójaszószba, ha szereted az erős tormaízt :)
2018. febr. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Pocahontas12 válasza:
100%

én sem ettem még :D

pesten melyik a legjobb sushis, h jó legyen az első élmény? mit ajánlotok?

2018. febr. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
35%
Hát én próbálkoztam többször vele, de eddig csak a Wassabi étteremben ettem viszonylag ehetőt. Sótlan rizs és nyers lazac kartonpapírban. Ha megtunkolod gyömbérszószban még inkább viszolyogtató. Amit nem a Wassabiban ettem, azt vissza is köptem, annyira rossz volt. Amiben mondjuk nem nyers lazac volt, hanem zöldség, azokat viszonylag gond nélkül meg tudtam enni, de azok is kissé gumiszerűek és eléggé ízzetlenek voltak. Ezt tényleg max azért eszi az ember, mert ráfogja, hogy egészséges meg trendi (már, ha sznoboskodni akar). Nekem még egy tál vegetás főtt rizs is jobban ízlik, mint ezek a makik. Talán a wassabi tudja feldobni az ízüket, de az is kissé keserű és kellemetlenül csíp, hiába van torma ízze.
2018. febr. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
90%
#6 olcsóból a Wasabit ajánlom (running sushi és házhozszállítás is van), drágából a Bambuszligetet
2018. febr. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Én imádom a halat, a mindenféle tengeri herkentyűket, de a szusinak hiába futottam neki legalább fél tucatszor, egyszerűen nem tudom élvezhető ételnek tekinteni.
2018. febr. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
26%
#7-es vagyok, még annyit hozzáfűznék, hogy ráadásul a trendi volta miatt jó drágán adják őket, aztán meg meglepődik a vásárló, hogy ennyi pénzért kap egy kicsi kis tálcát, fiszf.asz méretű, rágás nélkül is lenyelhető kis tekercsekkel (persze az ételszállító cég weboldalán sokkal nagyobbnak tűnik a tál meg a makik)
2018. febr. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!