Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Ki ismeri a puliszkát?

Ki ismeri a puliszkát?

Figyelt kérdés
Magyarországon tényleg nem ismerik?
2019. jan. 10. 16:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

A szót már hallottam, azt is tudom, hogy ez egy étel, de nem tudom, mi az...

Na, most utánanéztem, ez nem kukoricakása egyébként? Azt mi tejjel szoktuk enni, mikor már ilyen szilárd állapotú.

2019. jan. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Kedves 9 es 11-es valaszolo!


Nem mondtam, hogy biztos senki nem ismeri, hanem megkerdeztem, hogy tenyleg ennyire ismeretlen-e ez az etel Magyarorszagon. Mivel en nem ott elek, nem tudhatom, hogy xy Jancsika is ismeri a puliszkat.

Masodik dolog, az, hogy ezt megkerdeztem, nem hiszem, hogy olyan alacsony ertelmisegi szintre utalna, de ha igy gondolod, szerintem inkabb nalad van ez igy.

2019. jan. 10. 18:34
 13/17 anonim ***** válasza:
52%
Nem magyar étel. Nálunk inkább csak a háború alatt készítették (és nagyon utáltuk). Ma már elég sokan főzik.
2019. jan. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Puliszka tipikus falusi kaja, nagymamám sokat csinálta cukros tejjel, lekvárral. De sósan is elkészíthető.
2019. jan. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

De, ismerik.


Más kérdés,hogy nem szeretem. A polentát igen, annak van íze a pírmezántól meg a friss zöldfűszerektől, nem pedig sózott-vízben főtt dara.

2019. jan. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Igaz nem vagyok magyarországi,de én nagyon szeretem és a csaladban is sokszor csinalunk.Főleg töltöttkáposztához,ritkán töltöttpaprikához csináljuk, vagy csak tejföllel és túróval esszük.
2019. márc. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 mustafa33 ***** válasza:
50%
Ismerem, a kutyának főztem gyakran, mifelénk tejben főzik és pirított vajat tesznek rá. Van aki szereti de én inkább az oláhoknak hagyom.
2019. júl. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!