Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Az IKEA vegetáriánus hotdogja...

Az IKEA vegetáriánus hotdogja vegán? Ha igen, akkor miért nem az a neve?

Figyelt kérdés

2019. aug. 20. 01:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Azért nem vegán a neve, mert nem vegán <facepalm>
2019. aug. 20. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a rúd maga vegán, a buci nem
2019. aug. 20. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem vegán. Mert a kiflije nem vegán.
2019. aug. 20. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A kifli az E-szám miatt nem biztos, hogy vegán ugye? Mert összetevő szinten egyébként nincs benne tej+tojás. Én a virsliből vettem pár zacskóval, mert ott nem láttam gyanús összetevőt. A kifliről amúgy azt mondta a pultos, hogy nincs benne állati, de a hűtőpultnál elolvastam a zacskót, és ott láttam meg az E számot
2019. aug. 20. 02:43
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Az alapanyagok között nincs semmi ami miatt nem lehetne vegánnak mondani. Valószínűleg olyan ütemben készül, ahol gyártanak állati eredetű termékeket, ezért az elméleti lehetőség megvan arra, hogy ilyen termékkel érintkeztek.

[link]

2019. aug. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ütemben készül = üzemben készül
2019. aug. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%

"A kifli az E-szám miatt nem biztos, hogy vegán ugye? "


Ez hülyeség, az E-számok általában teljesen természetes anyagok, pl. C-vitamin, citromsav, karotin, ezek egyáltalán nem ártalmasak és beleférnek a vegán kategóriába. (Azért van E-számként, mert egyrészt így rövidebb a neve, másrészte egységes, mivel van, aminek többféle megnevezése van és nehezebb lenne azonosítani)

2019. aug. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
53%
Mi volna ha csak úgy megennéd és nem rugóznál rajta?
2019. aug. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nem igaz, az E számok között van állati eredetű, van olyan amiről nem lehet tudni, mert lehet állati-, és növényi eredetű, és vannak a növényi eredetű E számok. Én azt a terméket nem veszem meg, ami a "nem biztos" kategóriában van.


A kifliben, és nagyon sok pékáruban, benne van az E471 Zsírsavak mono- és digliceridjei, ami a nem biztos kategória.


Tehát megettem a kiflit, mert először nem tudtam erről, aztán később láttam a csomagolást. A virslit viszont továbbra sem értem, miért nem vegán.


[link]


Itt egy link, tessék, de én vásárlásnál nem ezt használom, hanem egy appot, mindegy... De fent van wiki-n is, és ott is le van írva, melyik E szám milyen eredetű.

2019. aug. 20. 10:47
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket kérdéseket feltehetően ha ennyire érdekel az IKEA ügyfélszolgálatának pontosabb választ adnak.
2019. aug. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!