Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánokat kérdezem, hogy...

Vegánokat kérdezem, hogy volt-e olyan eset, amikor egy másik vegántól kaptad az ívet, hogy nem vagy elég jó vegán?

Figyelt kérdés
Több helyen olvastam, cikkekben, blogokban, hozzászólásokban, hogy a magyar vegán közösség tagjai sok esetben nagyon durván viselkednek egymással, és érdekelnének az ezekkel kapcsolatos tapasztalatok. Gondolkoztam, hogy csatlakozom egy aktivista csoporthoz, mert szeretnék valamit tenni az állatokért, viszont nem szeretném magamat ilyen támadásoknak kitenni. Azt olvastam, hogy néhány ilyen keményvonalas vegánok nem ülnek le egy asztalhoz mindenevőkkel, vagy akinek nem vegán a párja azt leszólják, vagy elítélik aki hússal eteti a macskáját. Olyat is olvastam, hogy egy aktivista egészen belebetegedett ezekbe a támadásokba, és minden vegánnal megszakította a kapcsolatot. Én nem használom a Facebook-ot, nem ismerek más vegánt személyesen, de ezek a dolgok engem elrettentenek attól, hogy aktivista legyek. A kérdésem, hogy ugye azért nem ilyen rossz a helyzet? Szeretném remélni, hogy ezek kiragadott dolgok, de ha nektek van egy átfogóbb képetek erről, akkor írjátok le, légyszi!

2019. aug. 29. 17:22
 1/2 anonim ***** válasza:
90%

Mem nekem címezték, én is érintett voltam...

Mert eszek nem vegán helyen

Mert még elhasználtam a maradék nem cf és vegán tusfürdőm

Mert előfordult, hogy ettem valamit, ami nem vegán

Mert tartok állato(ka)t

Mert nem vettem új sütőt, hanem azt használom, amiben sült már állati eredetű (oké, ez nyilván túlzás)

Mert vásárolok fast fashion üzletekben

Mert megveszem a barátnőm szülinapjára a nem vegán csokit, ha az a kedvence

2019. aug. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
85%

Én magam nem, de rengetegszer találkoztam ilyennel. Szerintem nagyon káros azokra nézve, akik szeretnének változtatni az életükön, de a legkisebb hibáért is durva negatív kommenteket kapnak. A vegánságnak sok pozitív hozadéka van: az illető jobban odafigyel az étkezésére, tudatosabban vásárol, és általában többet foglalkozik a környezetvédelemmel. Mindenkinek más az a szint, amit vállalni tud, de ha a "vérvegánok" támadása már az elején elbizonytalanítja, akkor biztos, hogy nem veti bele magát akkora lelkesedéssel a vegánságba.


Sajnos aki nem foglalkozik a témával, az az összes vegánt ilyen okoskodó, megmondóembernek gondolja.

2019. aug. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!